Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2019, 17:42

autor: "Vergil"

Sześć gier z Batmanem za darmo w Epic Games Store

W Epic Games Store udostępniono za darmo sześć tytułów z Batmanem w roli głównej, których sugerowana cena to łącznie 418 zł. Oprócz kompilacji Batman: Arkham Collection na sprawdzenie czekają trzy pozycje spod szyldu LEGO Batman. Poza tym dowiedzieliśmy się, jakie produkcje będą czekać na nas za tydzień.

Na klientów Epic Games Store czekają kolejne gry do zdobycia za darmo. Tym razem firma Epic Games przeszła samą siebie, gdyż zaoferowała aż sześć produkcji. Do dyspozycji graczy oddano kompilację Batman: Arkham Collection, w której skład wchodzą gry Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knight, a także tytuły przeznaczone dla młodszych odbiorców, czyli LEGO Batman: The Videogame, LEGO Batman 2: DC Super Heroes oraz LEGO Batman 3: Beyond Gotham. Czas na dodanie ich do swojej biblioteki mamy do 26 września, kiedy to dostaniemy następne pozycje, czyli Everything oraz Metro 2033 Redux.

  1. Batman: Arkham Collection i LEGO Batman 1-3 za darmo w Epic Games Store
Batman: Arkham Knight to najnowsza produkcja tworząca kompilację Batman: Arkham Collection. - Sześć gier z Batmanem za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2019-09-19
Batman: Arkham Knight to najnowsza produkcja tworząca kompilację Batman: Arkham Collection.

Batman: Arkham Collection to zestaw trzech gier akcji z otwartym światem. Ten ostatni w każdej kolejnej produkcji staje się coraz większy – o ile w Arkham Asylum i Arkham City mapę możemy z powodzeniem przemierzać na piechotę, o tyle w Arkham Knight obszar jest na tyle duży, że do eksploracji należy wykorzystać kultowy Batmobil. Motorem tych gier są zadania, w których realizacji przeszkadzają nam rozmaite zbiry, na czele z potężnymi bossami. Przeciwnikom stawiamy czoła zarówno w bezpośrednich starciach, jak i przekradając się za ich plecami i eliminując ich po cichu.

Produkcje spod szyldu LEGO Batman stanowią natomiast łakomy kąsek przede wszystkim dla dzieci zafascynowanych Człowiekiem-Nietoperzem oraz dla osób spragnionych kooperacyjnej zabawy. Poza tym, choć traktują one o przygodach Batmana i spółki stawiających czoła całkiem poważnym problemom, zostały doprawione solidną porcją humoru.

Przejdźmy więc do gier, które sprawdzimy za tydzień. Everything jest swego rodzaju generatorem światów, które gracz może obserwować w skali mikro lub makro. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przejąć kontrolę nad pojedynczym atomem, zwierzęciem czy budynkiem, a nawet znacznie większymi obiektami, jak całe planety, gwiazdy albo galaktyki. Zabawie nie towarzyszą przy tym żadne z góry narzucone cele. Przeskakując pomiędzy kolejnymi poziomami świata, tworzymy natomiast encyklopedię, w której katalogowane są jego wszystkie elementy.

Metro 2033 Redux jest natomiast odświeżoną wersją FPS-a pod tytułem Metro 2033, opartego na powieści Dmitrija Głuchowskiego. W trakcie zabawy trafiamy do moskiewskiego metra stanowiącego dom dla tych, którym udało się przeżyć wojnę nuklearną sprzed dwudziestu lat. Jako Artiom musimy znaleźć sposób na rozprawienie się z Czarnymi, czyli tajemniczymi mutantami z powierzchni, którzy prawdopodobnie stanowią zagrożenie dla mieszkańców podziemi. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się za sprawą poprawionej mechaniki skradania, stworzonych na nowo przerywników filmowych, bardziej rozbudowanych poziomów czy wreszcie znacznie lepszej grafiki.

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa