Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4Switch
Okładka Everything (PC)

Everything

Generator światów, którym gracz może się przyglądać z różnych perspektyw, opracowany przez niezależnego dewelopera Davida O’Reilly’ego.

Symulacje | sandbox | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Everything (PC)

data premiery gry:

21mar2017

PS4

21kwi2017

PC

10sty2019

Switch

Everything to generator światów, którym gracz może się przyglądać z różnych perspektyw. Tytuł jest dziełem niezależnego dewelopera Davida O’Reilly’ego. Źródłem inspiracji dla autora była twórczość filozofa Alana Wattsa, którego wykładów słuchamy w toku zabawy.

Mechanika

Światy przedstawione w Everything możemy obserwować zarówno w skali mikro, jak i makro. Zabawę rozpoczynamy w ściśle określonym miejscu wygenerowanego proceduralnie uniwersum i sami decydujemy, jak potoczy się zabawa – możemy przejąć kontrolę nad pojedynczym atomem, zwierzęciem, przedmiotem czy choćby budynkiem i skoncentrować się na jego otoczeniu lub przejść o poziom wyżej i sterować całą planetą, gwiazdą lub nawet galaktyką. Gra nie ma ściśle określonego celu – sami decydujemy o tym, co i dlaczego robimy.

Z kolei przeskakując pomiędzy różnymi elementami wszechświata możemy tworzyć jego swoistą encyklopedię – odkryte obiekty są bowiem katalogowane, dzięki czemu można je przeglądać z poziomu specjalnego menu.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Everything nie zachwyca, choć zważywszy na skalę całego przedsięwzięcia, prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Dopełnieniem relaksującej rozgrywki jest klimatyczny soundtrack skomponowany przez Bena Lukasa Boysena.

Pozostałe

Jako ciekawostkę należy dodać, że Everything to pierwsza gra wideo w historii, która stanęła przed szansą otrzymania Oscara w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film animowany”. Kilkunastominutowy zwiastun opisywanej produkcji, w którym ukazano powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami wszechświata, wzbogacono o komentarz wyżej wspomnianego Alana Wattsa. Warto również wspomnieć, że owa animacja zdobyła wcześniej nagrodę jury na Vienna Shorts Festival.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Everything

Wymagania wiekowe Everything

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Everything

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)/8 64-bit

Metro 2033 Redux i Everything od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Metro 2033 Redux i Everything od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość26 września 2019

W Epic Games Store od dzisiaj za darmo pobrać można strzelankę Metro 2033 Redux oraz generator światów Everything. Promocja potrwa przez tydzień, zastępując ofertę sześciu gier z Batmanem.

Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017
Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017

wiadomość9 czerwca 2017

Dziś piszemy o darmowych weekendach z grami Mirage: Arcane Warfare i Deformers, planach wydawniczych firmy Microids (porty na Nintendo Switch, Blacksad i Gear.Club) oraz nominacji do Oscara dla trailera gry Everything. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
Switch