Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 26 września 2019, 17:17

Metro 2033 Redux i Everything od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

W Epic Games Store od dzisiaj za darmo pobrać można strzelankę Metro 2033 Redux oraz generator światów Everything. Promocja potrwa przez tydzień, zastępując ofertę sześciu gier z Batmanem.

W Metro 2033 Redux od dzisiaj można grać za darmo na PC. - Metro 2033 Redux i Everything od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-26
W Metro 2033 Redux od dzisiaj można grać za darmo na PC.

AKTUALIZACJA:

Opisane poniżej gry są już dostępne. Zgodnie z informacją w sklepie Epic Games, kolejną darmową grą zostanie Minit. Produkcja będzie dostępna w dniach 3-10 października.

W zeszłym tygodniu Epic Games Store udostępnił za darmo aż sześć gier, których motywem przewodnim była postać superbohatera Batmana. Po tak okazałej promocji sklep wrócił do wcześniejszych standardów i dzisiaj ma do zaoferowania dwie produkcje. Pierwszą z nich jest postapokaliptyczny FPS Metro 2033 Redux, drugą generator światów Everything. Promocja wystartuje o 17:00 i potrwa do 3 października, jeśli w tym czasie dodacie te tytuły do swojej biblioteki, to zostaną w niej na stałe.

  1. Metro 2033 Redux za darmo w Epic Games Store
  2. Everything za darmo w Epic Games Store

Metro 2033 Redux

To pierwszoosobowa strzelanka z elementami survival horroru. Jej fabuła opiera się na powieści autorstwa rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego i ukazuje zniszczony przez wojnę nuklearną świat. Historia skupia się na Artemie, młodym mieszkańcu moskiewskiego metra służącego ludziom za schron. Jego rodzima stacja staje w obliczu zagrożenia ze strony tajemniczych istot, więc bohater wyrusza w podróż do Wolnego Miasta, by tam poszukać pomocy.

Produkcja jest odnowioną wersją gry z 2010 roku, która pierwotnie trafiła na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. W usprawnionej edycji autorzy m.in. pozbyli się większości błędów oraz dodali tryby Survival i Spartan.

Everything

Dzieło niezależnego dewelopera Davida O’Reilly’ego, który oddał w ręce graczy trójwymiarowy generator światów. Everything pozbawione jest jasno określonej fabuły czy celów, oferuje jednak możliwość poznania proceduralnie generowanych uniwersów w skalach mikro i makro. Gracze bez problemu wcielają się tutaj w pojedyncze atomy, ale też większe organizmy lub planety. Całość uświetniają wykłady filozofa Alana Wattsa.

Gra Everything jest dostępna na PC i PlayStation 4 od 2017 roku, a od 10 stycznia tytuł testować mogą też posiadacze Switcha.

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa