Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONESwitchPS4PC
Okładka Minit (XONE)
OkładkaMinit (XONE)

Minit

Gra przygodowa, w której rozgrywka trwa zaledwie sześćdziesiąt sekund; po upływie tego czasu ponownie rozpoczynamy zmagania budząc się rano w łóżku, zachowując przy tym postępy w fabule i zebrane przedmioty.

Przygodowe | 2D | elementy zręcznościowe | indie | przygodowe gry akcji

Minit jest oryginalną grą przygodową, za której opracowaniem stoi czwórka niezależnych deweloperów: Kitty Calis, Jan Willem Nijman, Jukio Kallio oraz Dominik Johann. Produkcję wydano nakładem firmy Devolver Digital (dystrybutora takich tytułów, jak Downwell, Hotline Miami, Reigns czy Ruiner).

Fabuła

Minit zabiera nas do osobliwego świata zamieszkiwanego przez dziwne, antropomorficzne istoty. Kraina została obłożona klątwą, przez co każdy dzień trwa tutaj sześćdziesiąt sekund. Gracze wcielają się w bohatera, który postanawia dotrzeć do źródła problemu i rozprawić się z nim raz na zawsze.

Mechanika

W Minit akcję ukazano z kamery zawieszonej nad głową protagonisty. Zabawę rozpoczynamy w domu herosa – to stąd wyruszamy na kolejne podróże, podczas których wykonujemy zadania dla postaci neutralnych, walczymy z napotkanymi przeciwnikami (starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie należy się wykazać przede wszystkim zręcznością) czy wreszcie rozwiązujemy zagadki środowiskowe. Sprawę komplikuje fakt, że na wszystko mamy tutaj wyżej wspomnianą minutę, po której upływie heros budzi się o poranku w łóżku. Na szczęście nie powoduje to utraty zebranych przedmiotów, a ponadto w toku zmagań odblokowujemy nowe kryjówki, w których możemy rozpoczynać następne dni.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika Minit ma minimalistyczny charakter; utrzymano ją w pixelartowej stylistyce rodem z epoki ośmiu bitów, a dodatkowo okraszono monochromatyczną kolorystyką. Jej dopełnieniem jest chiptune’owy soundtrack.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Minit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4
XONE
Switch