Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 3 października 2019, 17:00

autor: AlexB

Minit od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Od dziś do swojego konta w Epic Games Store będzie można za darmo przypisać grę Minit – nietypową dwuwymiarową przygodówkę akcji wydaną przez firmę Devolver Digital. Promocja potrwa do 10 października.

[Aktualizacja] Kolejną grą, którą będzie można zdobyć za darmo w Epic Games Store, jest strategia Surviving Mars. Tytuł zostanie udostępniony 10 października o godzinie 17:00.

W ostatnich tygodniach firma Epic Games nie szczędziła grosza i udostępniła za darmo naprawdę sporo rozpoznawalnych produkcji w ramach trwającej już od niemal roku akcji promocyjnej jej platformy cyfrowej dystrybucji. Teraz jednak przyszedł czas na rozdanie nieco mniej spektakularnego, choć z pewnością interesującego tytułu. Od dziś, a konkretnie od godziny 17:00, będzie można bezpłatnie przypisać do swojego konta w Epic Games Store grę Minit. Oferta pozostanie ważna do 10 października.

  1. Minit za darmo w Epic Games Store
Minit może pochwalić się nietypową stylistyką. - Minit od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-03
Minit może pochwalić się nietypową stylistyką.

Minit zostało stworzone przez czwórkę niezależnych deweloperów – są to Kitty Calis, Jan Willem Nijman, Jukio Kallio oraz Dominik Johann – i wydane w kwietniu ubiegłego roku nakładem firmy Devolver Digital. Gra jest nietypową, dwuwymiarową przygodówką akcji, w której mamy jedynie 60 sekund na wyprawę. Po upływie czasu wracamy do punktu wyjściowego, lecz z zebranymi przedmiotami. Ostatecznym celem zabawy jest odkrycie źródła klątwy, przez którą świat cały czas resetuje się co minutę, i wyeliminowanie go.

Minit został ciepło przyjęty przez media branżowe. W serwisie Metacritic pecetowa wersja dzieła kwartetu deweloperów może pochwalić się średnią ocen na poziomie 79/100 (na podstawie 21 recenzji). Krytykom do gustu przypadł przede wszystkim pomysł na rozgrywkę i dobrze współgrające z nim mechaniki.

Przypominamy, że w Epic Games Store wciąż jeszcze można zdobyć za darmo strzelankę Metro 2033 Redux oraz generator światów Everything. Szczegóły znajdziecie w tej wiadomości.

Firma Epic Games będzie kontynuowała cotygodniowe rozdawnictwo gier na swojej platformie cyfrowej dystrybucji do końca tego roku. Na razie nie wiemy, jaka produkcja zostanie udostępniona jako następna. Zostanie to podane w okolicach godziny 17:00.

  1. Oficjalna strona gry Minit