Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2019, 16:25

autor: Froozyy

Spider-Man - Tom Holland przyczynił się do porozumienia Sony i Marvela

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Spider-Man jednak doczeka się kontynuacji, która ma powstać we współpracy Sony i Disneya. Jak się okazało, spory udział ma w tym Tom Holland, aktor grający superbohatera, który osobiście nakłaniał obie firmy do podjęcia dalszych rozmów.

Tom Holland uratował Spider-Mana. - Spider-Man - Tom Holland przyczynił się do porozumienia Sony i Marvela - wiadomość - 2019-10-03
Tom Holland uratował Spider-Mana.

W tamtym tygodniu okazało się, że Sony i Disney doszli jednak do porozumienia w sprawie Spider-Mana. Firmy podpisały nową umowę, która zapewnia powstanie jeszcze jednego filmu z Człowiekiem-Pająkiem, przy którym ma pomóc ekipa Marvela z Kevinem Feige’em na czele. Dodatkowo superbohater ma gościnnie pojawić się w jednej produkcji z MCU.

Dalsza współpraca gwarantuje Disneyowi 25% zysku z całkowitych przychodów oraz taki sam procent poniesionych kosztów produkcji filmu. W roli głównej ponownie zobaczymy Toma Hollanda, który, jak podaje portal Hollywood Reporter, w dużej mierze przyczynił się do podpisania kolejnej umowy.

Aktor osobiście wiele razy zwracał się zarówno do dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera, jak i do prezesa Sony, Toma Rothmana, i zawzięcie walczył, aby oba studia ponownie usiadły do rozmów. Holland przedstawiał obu panom wpisy i akcje internautów, aby ci mogli zobaczyć skalę problemu. Jedną z jego kart przetargowych był również udział w filmowej adaptacji Uncharted tworzonej przez Sony, co pokazuje, jak ważną gwiazdą jest on dla tego studia.

Spider-Man powróci na ekrany kin w 2021 roku. - Spider-Man - Tom Holland przyczynił się do porozumienia Sony i Marvela - wiadomość - 2019-10-03
Spider-Man powróci na ekrany kin w 2021 roku.

Jak widać, jego działania przyniosły pożądany skutek i nawet poznaliśmy planowaną datę premiery nowej odsłony Spider-Mana. Tytuł ma ukazać się w kinach 16 lipca 2021 roku. Nowa umowa daje przede wszystkim możliwość zamknięcia obecnych wątków superbohatera w MCU, ale nie oznacza również, że po jej wygaśnięciu oba studia po raz kolejny nie zechcą przedłużyć owocnej współpracy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.