Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 sierpnia 2019, 19:05

Spider-Man: Daleko od domu wraca do kin z nową sceną. To najbardziej dochodowy film Sony

Sony zapowiedziało, że Spider-Man: Daleko od domu wróci do kin z nową sceną akcji, której zabrakło w oryginalnej wersji filmu. Rozszerzona wersja obrazu trafi na początku września do amerykańskich widzów. Superprodukcja w tym tygodniu stanie się też oficjalnie najbardziej dochodowym filmem wyprodukowanym przez wytwórnię Sony. .

Kilka tygodni temu pisaliśmy o nowej kinowej wersji Avengers: Koniec gry, która pojawiła się w kinach wzbogacona o kilka nowych bonusowych scen. Wbrew początkowemu zainteresowaniu fanów okazały się one zawodem i błyskawicznie zostały udostępnione w sieci. Mimo tego, rozszerzona edycja obrazu zarobiła w ciągu ostatniego czerwcowego weekendu dodatkowe kilka milionów dolarów. Sony zdecydowało się na ten sam manewr promocyjny ogłaszając, że Spider-Man: Daleko od domu powróci do wybranych kin 29 sierpnia oferując widzom nową i niesprecyzowaną jeszcze, kilkuminutową scenę akcji.

Producent potwierdził na razie, że rozszerzona wersja superprodukcji dostępna będzie jedynie w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Termin jej wprowadzenia do kin nie jest przypadkowy, ponieważ przypadnie on na rozpoczynający się długi weekend związany ze Świętem Pracy (ang. Labour Day), które w USA przypada na 2 września. Na pozostałych rynkach nowa scena pojawi się najprawdopodobniej jako bonus towarzyszący premierze filmu na płytach Blu-ray oraz w serwisach VoD.

Jak donosi serwis Deadline, zgodnie z przewidywaniami analityków, jeszcze w tym tygodniu Spider-Man: Daleko od domu stanie się oficjalnie najbardziej dochodową superprodukcją wyprodukowaną przez spółkę Sony oraz wytwórnię Columbia Pictures, zarabiając na całym świecie około 1,11 miliarda dolarów. Najnowsza odsłona perypetii pajęczego superbohatera pokona tym samym film Skyfall z 2012 roku. Dwudziesty trzeci odcinek przygód agenta 007 zgarnął dla porównania w sumie 1,1 miliarda dolarów. Co ciekawe, Spider-Man: Daleko od domu pozostaje w tym roku jedynym obrazem niewyprodukowanym przez Disneya, który przekroczył magiczną barierę miliarda dolarów. Większą część dochodu film zawdzięcza przede wszystkim zagranicznym rynkom, a nie widowni w USA. W samych Chinach zarobił on do tej pory 205 milionów dolarów, stając się tam drugim najbardziej kasowym hollywoodzkim filmem roku (zaraz po Avengers: Końcu gry).

Spider-Man: Daleko od domu pobije w tym tygodniu rekord, stając się najbardziej dochodowym filmem Sony w historii. - Spider-Man: Daleko od domu wraca do kin z nową sceną. To najbardziej dochodowy film Sony - wiadomość - 2019-08-21
Spider-Man: Daleko od domu pobije w tym tygodniu rekord, stając się najbardziej dochodowym filmem Sony w historii.
  1. Oficjalna strona Sony Pictures