Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2019, 19:20

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Sony i Marvel doszli do porozumienia - Spider-Man zostaje w MCU

Na wczorajszym spotkaniu Sony i Disney wraz ze studiem Marvel doszli do porozumienia, dzięki któremu Spider-Man zostanie w MCU jeszcze na jakiś czas. Nowa umowa obejmuje jeden film wyprodukowany przez Sony, przy którym ma pomóc Marvel, oraz pojawienie się tytułowego bohatera w przyszłej produkcji MCU.

A jednak Spider-Man nie opuści MCU. - Sony i Marvel doszli do porozumienia - Spider-Man zostaje w MCU - wiadomość - 2019-09-27
A jednak Spider-Man nie opuści MCU.

Jeszcze na początku tego miesiąca pisaliśmy, że szef Sony Pictures, Tony Vinciquerra, oznajmił, iż nie dojdzie do dalszej współpracy z Disneyem. Konflikt pomiędzy obydwoma studiami trwał ponad miesiąc i brak porozumienia doprowadził do nieprzedłużenia obowiązującej umowy. Tym samym Marvel Studios (z Kevinem Feige’em na czele) miało nie pomagać już przy tworzeniu przyszłych filmów ze Spider-Manem, a sam superbohater miał nie pojawić się więcej w MCU.

Jak się jednak okazało, podczas wczorajszego spotkania, w którym wzięli udział najważniejsi przedstawiciele obu firm, doszło do porozumienia, dzięki któremu Sony z pomocą Marvela stworzy jeszcze jeden film w uniwersum Spider-Mana kontynuujący rozpoczęte wątki. W rolę główną po raz kolejny wcieli się Tom Holland.

Nowa umowa zapewnia teraz Disneyowi 25% udziału w zyskach, firma zachowała także prawa do sprzedaży towarów sygnowanych wizerunkiem Spider-Mana. Porozumienie obejmuje również pojawienie się Człowieka-Pająka w przyszłym filmie Marvela (nie sprecyzowano jednak w jakim, chociaż można zakładać, że będzie to kolejna część Avengersów).

Całkiem możliwe, że skoro Sony oraz Disney doszli w końcu do porozumienia, to podpisanie kolejnej umowy (tym razem obejmującej więcej filmów) będzie tylko kwestią czasu. Współpraca obu studiów była bardzo owocna, a ostatni film ze Spider-Manem stał się najbardziej dochodowym tytułem Sony.