Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2019, 19:40

autor: aadamus

Red Dead Redemption 2 bez fabularnych dodatków, Rockstar skupia się na RDO

Red Dead Redemption 2 zostało ciepło przyjęte przez graczy. Mimo to twórcy nie planują w najbliższej przyszłości wydać fabularnego dodatku do gry. Zamiast tego Rockstar chce rozwijać Red Dead Online, czyli wieloosobowy segment rozgrywki.

Rockstar Games stawia na rozgrywkę wieloosobową. - Red Dead Redemption 2 bez fabularnych dodatków, Rockstar skupia się na RDO - wiadomość - 2019-09-27
Rockstar Games stawia na rozgrywkę wieloosobową.

Red Dead Redemption 2 okazało się dużym sukcesem. Produkcja nie tylko sprzedała się bardzo dobrze, ale także została najlepiej ocenioną grą w historii PlayStation 4. Jak się okazuje, sukces ten wcale nie przekłada się na plany wydawnicze Rockstar Games. W najbliższych planach studia nie ma żadnego fabularnego rozszerzenia do popularnego tytułu. Zamiast tego rozwijany będzie segment multiplayer – Red Dead Online.

O takim stanie rzeczy dowiedzieliśmy się za sprawą wywiadu, jaki przeprowadzili dziennikarze z serwisu VG247.com z pracownikami Rockstar Games. Wynika z niego, że studio skupia się całkowicie na pracy nad Red Dead Online i nie przewiduje, by w najbliższym czasie powstał dodatek przeznaczony dla jednego gracza.

Obecnie w 100% koncentrujemy się na Red Dead Online, ponieważ jest tam wiele do zrobienia i mamy nadzieję, że wprowadzimy do niego wszystko, co gracz może pokochać w trybie dla jednego gracza.

Wynika z tego, że zamiast rozwijać tryb dla pojedynczego gracza Rockstar Games próbuje połączyć go z segmentem multiplayer, tak by stanowiły one jedną, spójną całość.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Praktycznie pewne jest, że tytuł trafi również na komputery osobiste.