Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2019, 08:55

autor: Aquma

Red Dead Redemption 2 najlepiej ocenianą grą na PlayStation 4

Wydany w październiku zeszłego roku sandboksowy western studia Rockstar Games – Red Dead Redemption 2 – jest najlepiej ocenianą grą na PlayStation 4. Twórcy pochwalili się rekordowymi wynikami swojego dzieła w notce na Twitterze.

Red Dead Redemption II to prawdziwy megahit. - Red Dead Redemption 2 najlepiej ocenianą grą na PlayStation 4 - wiadomość - 2019-03-04
Red Dead Redemption II to prawdziwy megahit.

RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:

  1. Producent: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Polski wydawca: Cenega S.A.
  4. Gatunek: przygodowa gra akcji
  5. Platformy: PS4, Xbox One
  6. Data premiery: 26 października 2018 r.

Red Dead Redemption II – sandboksowy western studia Rockstar Games, stanowiący równocześnie kontynuację popularnej produkcji z 2010 roku – jest obecnie najlepiej ocenianą grą na konsolę PlayStation 4. Produkcja zdobyła 175 nagród Gry Roku i 275 maksymalnych not w recenzjach. Deweloperzy pochwalili się tymi informacjami na Twitterze, w notce podsumowującej osiągnięcia i odbiór swojego dzieła.

Wspomniana laurka jest dla zespołu niemałym osiągnięciem, gdyż na PlayStation 4 nie brakuje wysoko ocenianych gier. Red Dead Redemption II musiało rywalizować z tak mocnymi tytułami, jak God of War, The Last of Us: Remastered, Bloodborne, Uncharted 4: A Thief’s End czy Persona 5. Przygody Arthura Morgana zajmują także pierwsze miejsce na liście najlepiej ocenianych gier na PS4 w serwisie Metacritic, gdzie RDR2 figuruje ze średnią na poziomie 97%. Co ciekawe, na drugiej lokacie – z identyczną notą – znajduje się… inna produkcja Rockstar Games, czyli Grand Theft Auto V.

Przypominamy, że Red Dead Redemption II jest dostępne na PlayStation 4 oraz Xboksie One od 26 października. Tytuł został wydany w polskiej wersji językowej (kinowej – z napisami). Warto odnotować, że gra niedawno otrzymała duży patch, wprowadzający sporo nowości i poprawek do jej trybu multiplayer – Red Dead Online.

  1. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”