Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 17:13

autor: Aquma

[Aktualizacja] Red Dead Online otrzyma zawody w łowieniu ryb i nowe tryby Showdown

Studio Rockstar Games poinformowało, że testowany obecnie tryb sieciowy Red Dead Redemption 2 – znany pod nazwą Red Dead Online – otrzyma w przyszłym tygodniu sporo nowej zawartości.

AKTUALIZACJA (26 lutego 2019 r.): deweloperzy poinformowali, że łatka została udostępniona. Wszystkie szczegóły i informacje na temat nowej zawartości znajdziecie w notce, która znajduje się pod tym adresem.

Red Dead Online otrzyma sporo nowości. - [Aktualizacja] Red Dead Online otrzyma zawody w łowieniu ryb i nowe tryby Showdown - wiadomość - 2019-02-26
Red Dead Online otrzyma sporo nowości.

NOWOŚCI W RED DEAD ONLINE:

  1. wydarzenie Fool’s Gold Free Roam Event;
  2. zawody w łowieniu ryb;
  3. trzy nowe tryby Showdown;
  4. nowe rodzaje wyścigów;
  5. kolejne bronie i ubrania;
  6. poprawki błędów i rozwiązania, których celem jest walka z „nadmiernie agresywnymi zachowaniami graczy”.

Red Dead Online – czyli znajdujący się obecnie w fazie beta-testów tryb sieciowy westernu Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar Games – 26 lutego otrzyma dużą łatkę, która wzbogaci go o nowe tryby, wydarzenia i aktywności, a także usunie sporo błędów oraz usprawni mechaniki regulujące niektóre zachowania graczy. Szczegóły aktualizacji zostały przedstawione przez deweloperów w specjalnej notce.

Złoto dla głupców…

Jedną z najciekawszych – a w każdym razie najoryginalniejszych – nowości będzie wydarzenie Fool’s Gold Free Roam Event. Pozwoli ono rywalizować o zbroję wykonaną z prawdziwego (czy aby na pewno?) złota. Zasady zabawy będą proste. Po jednej stronie stanie gracz odziany w błyszczący pancerz, który otrzyma punkty za eliminowanie innych uczestników. Wszyscy pozostali spróbują zająć jego miejsce – przy czym, by to zrobić, będą musieli go ustrzelić.

Kto by nie chciał takiego pancerza…
Kto by nie chciał takiego pancerza…

Do gry trafią także trzy nowe tryby Showdown – Up in Smoke, Spoils of War oraz Plunder – w których zabawa ma się skupiać na przechwytywaniu toreb z łupami i okradaniu siebie nawzajem. Pojawi się także nowy wariant wyścigów Target Races, w którym gracze będą musieli nie tylko gnać na łeb na szyję na swoim wierzchowcu, ale i strzelać w pojawiające się cele. Posiadacze PS4 otrzymają także wczesny dostęp do trybu Open Target Races, w którym zadaniem będzie wyeliminowanie jak największej liczby przeciwników bez schodzenia z konia.

Ryby dla śmiałków…

Kolejną ciekawą nowością będą zawody w łowieniu ryb. Każdy uczestnik wyzwania otrzyma wędkę i przynęty wymagane do złapania gatunku będącego przedmiotem konkursu (zawody będą dostępne w różnych wariantach). Następnie trzeba będzie się udać do odpowiedniego miejsca i zaprezentować swoje umiejętności. Wygra ten, kto zdoła złowić najwięcej ryb (głównym kryterium ma być łączna waga wszystkich sztuk).

Teraz wiadomo, gdzie zniknęły dziewice z pobliskiego miasteczka.
Teraz wiadomo, gdzie zniknęły dziewice z pobliskiego miasteczka.

Poprawki i fanty dla (prawie) wszystkich

Patch naprawi też trochę błędów i wprowadzi do gry kilka nowych przedmiotów. Na liście znajdziemy bronie – Evan’s Repeater (karabin powtarzalny), Rare Shotgun (potężna, dwulufowa strzelba) oraz Jawbone Knife (nóż z rękojeścią wykonaną z kości szczękowej zabitego zwierzęcia – niestety przez jakiś czas będzie dostępny wyłącznie na PS4). Nie zabraknie też nowych ubrań (np. Rutledge Vest), kapeluszy (Diamondback Hat) i emotek.

Ważną częścią aktualizacji mają być również poprawki w mechanice, których celem będzie przede wszystkim ograniczenie niektórych agresywnych zachowań, psujących zabawę innym użytkownikom. Po premierze łatki osoby znajdujące się w odległości przekraczającej 150 metrów będą widoczne tylko wówczas, gdy oddadzą strzał z broni palnej. Dodatkowo, jeśli zaczniemy nadmiernie rozrabiać, zmieni się kolor naszej ikonki na mini-mapie pozostałych graczy, dzięki czemu będą wiedzieli, że trzeba na nas uważać. Gra otrzyma także nowy system Law and Bounty. Sprawi on, że w przypadku ciężkich przestępstw (przede wszystkim morderstw) nagroda za naszą głowę będzie większa, niż kiedy dopuścimy się drobnych kradzieży lub występków.

  1. Red Dead Online – strona oficjalna
  2. Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna