Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 września 2019, 17:13

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Szef Sony Pictures: na razie nie dojdzie do porozumienia z Disneyem

Szef Sony Pictures, Tony Vinciquerra, oznajmił, że na ten moment nie dojdzie do dalszej współpracy studia z Disneyem. Oznacza to między innymi, że Spider-Man nie pojawi się w kolejnych produkcjach Marvela.

Spider-Man nie pojawi się na razie u boku Avengersów. - Szef Sony Pictures: na razie nie dojdzie do porozumienia z Disneyem - wiadomość - 2019-09-06
Spider-Man nie pojawi się na razie u boku Avengersów.

Być może jeszcze wielu z Was wierzy w to, że Sony i Disney dogadają się w sprawie Spider-Mana, a superbohater grany przez Toma Hollanda jednak pojawi się w przyszłych produkcjach Marvela. Nic z tego. Na nic zdały się działania fanów na całym świecie, bowiem na szczycie Entertainment & Technology organizowanym przez portal Variety szef Sony Pictures, Tony Vinciquerra, powiedział, że na ten moment drzwi dla Disneya są zamknięte.

Obie firmy nie doszły do porozumienia, wskutek czego Spider-Man nie pojawi się już w innych produkcjach Marvela. Oznacza to również, że przy solowych tytułach Człowieka-Pająka nie pomoże ekipa disneyowska z producentem Kevinem Feige’em na czele. Vinciquerra w swojej wypowiedzi dodał również, że jednym z powodów, przez które nie dojdzie do dalszej współpracy, jest bardzo napięty grafik szefa Marvel Studios.

Szef Sony Pictures stwierdził również, że duży sukces najnowszych filmów Spider-Mana to nie tylko zasługa Kevina i jego spółki.

Marvel ma świetnych ludzi i darzymy ich ogromnym szacunkiem, ale z drugiej strony my też mamy świetnych pracowników. Kevin Feige nie wykonał sam całej pracy.

Sony planuje teraz rozszerzyć własne uniwersum superbohaterów przy użyciu postaci znanych ze Spider-Mana. Trwają już prace nad drugą częścią Venoma oraz pięcioma lub nawet sześcioma produkcjami telewizyjnymi. Wytwórnia filmowa nie martwi się o sukces kolejnych tytułów – wystarczy spojrzeć, jaką popularnością cieszył się Spider-Man Uniwersum.

Pocieszyć może fakt, że Vinciquerra zasugerował, iż nie wiadomo, czy w przyszłości obie wytwórnie ponownie nie będą ze sobą współpracować. Z jego słów wynika również, że raczej nie doczekamy się kolejnego rebootu serii, a wytwórnia po prostu skupi się na wprowadzeniu nowych postaci oraz historii w świecie Spider-Mana.