Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 sierpnia 2019, 16:56

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Fani walczą o pozostanie Spider-Mana w MCU. Pomagają im nawet boty

Fani na całym świecie walczą o pozostanie Spider-Mana w kinowym uniwersum Marvela. W tej sprawie powstała internetowa petycja, a na Twitterze popularne stały się posty z użyciem hasztagu #SaveSpiderMan.

Mina Spider-Mana po tym, jak zobaczył, co go czeka. - Fani walczą o pozostanie Spider-Mana w MCU. Pomagają im nawet boty - wiadomość - 2019-08-23
Mina Spider-Mana po tym, jak zobaczył, co go czeka.

Wczoraj informowaliśmy Was o problemach Spider-Mana, który być może będzie musiał pożegnać się z pozostałymi bohaterami z kinowego uniwersum Marvela. Wszystko to z powodu braku porozumienia między Sony (które posiada prawa do tworzenia filmów ze Spider-Manem) a Disneyem. Obie firmy nie są w stanie dogadać się w sprawie podziału zysków z przyszłych produkcji, przy których miałoby pomóc Marvel Studios, należące do Disneya. Jednak największą konsekwencją zerwania umowy będzie niepojawienie się Spider-Mana w przyszłych filmach Marvela. Fani na całym świecie łączą siły, aby temu zapobiec.

Doskonale wiemy, jak duża moc tkwi w internecie. Od pewnego czasu na Twitterze roi się od postów oznaczonych hasztagiem #SaveSpiderMan, które mają zapobiec odejściu Spider-Mana z uniwersum Marvela. Wpisy zwracają uwagę obu firm na to, do czego doprowadzi rozwiązanie ich umowy. Jak się okazało, za sporą częścią tych tweetów stoją boty.

W sieci nie zabrakło ludzi twierdzących, że to Disney odpowiada za masową publikację postów z fałszywych kont, ale umówmy się – taki scenariusz jest mało prawdopodobny. To prędzej zagorzali fani, pragnący zachowania Spider-Mana w kinowym uniwersum Marvela, używają botów do zwiększenia zasięgów. Oprócz tego powstało też wydarzenie na Facebooku zbierające chętnych, którzy zaatakują siedzibę Sony w przebraniach Spider-Mana, aby tylko zapobiec jego odejściu.

Spider-Man próbujący uratować obecną sytuację. /źródło: Twitter - @Kizbrown99
Spider-Man próbujący uratować obecną sytuację. /źródło: Twitter - @Kizbrown99

Stworzono też internetową petycję w sprawie Spider-Mana i Marvela, którą podpisało już ponad 60 tysięcy osób. Czy działania fanów przyniosą pożądany efekt i Sony oraz Disney dojdą do porozumienia? Miejmy nadzieję, że tak. Najnowsza seria filmów ze Spider-Manem generuje bardzo duże pieniądze, a kolejny jej reboot jest nam najzwyczajniej w świecie niepotrzebny.