Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 sierpnia 2019, 17:00

autor: Entelarmer

Fez od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś na platformie Epic Games Store pojawiła się kolejna darmowa produkcja. Tym razem zaoferowano platformówkę Fez, którą przez najbliższy tydzień będziecie mogli bezpłatnie dodać do swojej kolekcji gier. W kolejnym tygodniu do naszych rąk trafią Celeste oraz Inside.

Fez to kolejna darmowa produkcja w Epic Games Store. - Fez od dziś za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-22
Fez to kolejna darmowa produkcja w Epic Games Store.

Tak jak zapowiadano, użytkownicy Epic Games Store mogą pobrać za darmo Fez. Promocja potrwa do czwartku 29 sierpnia i przez ten czas możecie bezpłatnie dodać tę nietypową platformówkę do swojej kolekcji gier. Ponadto ujawniono, co otrzymamy jako prezent w następnym tygodniu. Będą to kolejne uznane gry zręcznościowe: niepokojące Inside oraz nieco nowsze Celeste.

Fez to dzieło niezależnego zespołu Polytron, które ukazało się w 2012 roku na konsoli Xbox 360. Tytuł szybko zyskał uznanie graczy, którzy docenili pixelartową grafikę oraz pomysłową rozgrywkę. Równie entuzjastycznie grę przyjęli recenzenci, o czym świadczy średnia ocen w serwisie Metacritic oscylująca w okolicy 90/100 na wszystkich platformach (u nas Fez otrzymał notę 9/10). Wcielamy się w Gomeza, który pewnego dnia odkrywa, że świat nie zamyka się jedynie w dwóch wymiarach. Bohater wyrusza więc w podróż, w trakcie której manipulujemy otoczeniem, by bezpiecznie przedzierać się przez kolejne poziomy. Fez odniósł na tyle duży sukces, że doczekał się konwersji na kolejne platformy, w tym na urządzenia mobilne.