Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 sierpnia 2019, 17:00

Fez od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś na platformie Epic Games Store pojawiła się kolejna darmowa produkcja. Tym razem zaoferowano platformówkę Fez, którą przez najbliższy tydzień będziecie mogli bezpłatnie dodać do swojej kolekcji gier. W kolejnym tygodniu do naszych rąk trafią Celeste oraz Inside.

Fez to kolejna darmowa produkcja w Epic Games Store. - Fez od dziś za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-22
Fez to kolejna darmowa produkcja w Epic Games Store.

Tak jak zapowiadano, użytkownicy Epic Games Store mogą pobrać za darmo Fez. Promocja potrwa do czwartku 29 sierpnia i przez ten czas możecie bezpłatnie dodać tę nietypową platformówkę do swojej kolekcji gier. Ponadto ujawniono, co otrzymamy jako prezent w następnym tygodniu. Będą to kolejne uznane gry zręcznościowe: niepokojące Inside oraz nieco nowsze Celeste.

Fez to dzieło niezależnego zespołu Polytron, które ukazało się w 2012 roku na konsoli Xbox 360. Tytuł szybko zyskał uznanie graczy, którzy docenili pixelartową grafikę oraz pomysłową rozgrywkę. Równie entuzjastycznie grę przyjęli recenzenci, o czym świadczy średnia ocen w serwisie Metacritic oscylująca w okolicy 90/100 na wszystkich platformach (u nas Fez otrzymał notę 9/10). Wcielamy się w Gomeza, który pewnego dnia odkrywa, że świat nie zamyka się jedynie w dwóch wymiarach. Bohater wyrusza więc w podróż, w trakcie której manipulujemy otoczeniem, by bezpiecznie przedzierać się przez kolejne poziomy. Fez odniósł na tyle duży sukces, że doczekał się konwersji na kolejne platformy, w tym na urządzenia mobilne.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej