Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 16:43

autor: "Vergil"

Nowy gameplay z GreedFall na targach gamescom 2019

Na tegorocznych targach gamescom nie mogło zabraknąć gry GreedFall od ekipy Spiders. W sieci pojawił się ośmiominutowy gameplay prezentujący walkę, eksplorację oraz bogate możliwości personalizacji postaci i jej wyposażenia.

Do premiery gry GreedFall pozostały niespełna trzy tygodnie, wobec czego najwyższa pora, by deweloperzy ze studia Spiders zaprezentowali nam ją w całej okazałości. Produkcja, której ambicją jest wypełnienie luki po dawnych dziełach BioWare, pojawiła się na tegorocznych targach gamescom, dzięki czemu możemy obejrzeć nowy ośmiominutowy gameplay.

Oglądając powyższy materiał wideo, śmiało można zgodzić się ze stwierdzeniem Jakuba, który w naszej zapowiedzi określił ten tytuł mianem „drewna, ale szlachetnego gatunku”. Choć deweloperzy mogliby spędzić jeszcze trochę czasu nad animacjami i mimiką postaci, nie sposób nie zwrócić uwagi na bogate możliwości personalizacji postaci, malowniczy świat (potencjalnie pełen interesujących miejsc), szeroki asortyment umiejętności, które będziemy odblokowywać w miarę postępów, czy wreszcie na dynamiczne starcia z przeciwnikami, których wyeliminujemy zarówno przy użyciu broni białej oraz palnej, jak i rozmaitych zaklęć bojowych.

Na osobną wzmiankę zasługuje ekwipunek, którego elementów dostaniemy istne zatrzęsienie, co w założeniach ma nam pozwolić na poprowadzenie do boju dokładnie takiego bohatera (lub bohaterki), jakiego sobie wymarzymy. Osobna kwestia należy się samemu „settingowi” wyróżniającemu GreedFalla na tle tego, do czego przyzwyczaiły nas popularne RPG-i. Pracując nad tym tytułem, deweloperzy inspirowali się nie tylko XVII-wieczną Ameryką, lecz także barokowymi dziełami sztuki, co nadało grafice oryginalnego „sznytu”.

Świat GreedFalla jest wyjątkowo malowniczy. - Nowy gameplay z GreedFall na targach gamescom 2019 - wiadomość - 2019-08-22
Świat GreedFalla jest wyjątkowo malowniczy.

O tym, czy za kilka lat GreedFalla będziemy wspominać równie ciepło, co pierwsze gry spod szyldów Mass Effect oraz Dragon Age, przekonamy się 10 września, kiedy to tytuł trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. W Polsce dzieło studia Spiders otrzyma kinową lokalizację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GreedFall
  2. GreedFall niczym Gothic – drewno, ale szlachetnego gatunku