Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2019, 17:42

autor: Vergil

Nowy gameplay z GreedFall pokazuje rozległą lokację

Studio Spiders i firma Focus Home Interactive podzieliły się jeszcze jednym gameplayem z gry GreedFall. Wygląda na to, że zamierzając wypełnić lukę po grach BioWare, deweloperzy zapatrzyli się głównie na Dragon Age: Inkwizycję.

Im bliżej do premiery gry GreedFall, tym częściej odpowiedzialna za jej wydanie firma Focus Home Interactive publikuje materiały wideo prezentujące ją w akcji. Dzisiaj możemy obejrzeć jeszcze jeden obszerny gameplay i przyjrzeć się z bliska malowniczej lokacji czekającej na odwiedzenie oraz systemom walki, rozwoju postaci i dialogów.

Jako pierwsze na tapecie pojawia się drzewko umiejętności, które podzielono na trzy kategorie; mowa o zdolnościach związanych z walką, rzemiosłem oraz magią. Poza tym w miarę postępów odblokujemy atrybuty zwiększające naszą skuteczność bojową, a także talenty, które wpłyną na naszą biegłość w pozostałych aktywnościach (jak choćby charyzma, która sprawi, że ceny u kupców będą niższe).

System walki będzie zręcznościowy, jednak z uwagi na szeroki wachlarz możliwości (m.in. możemy korzystać z broni białej lub palnej, a także rzucać zaklęcia) oraz obecność towarzyszy kontrolowanych przez SI, znajdzie się w nim miejsce na szczyptę taktyki (może nawet nie taką szczyptę, zważywszy na fakt, że w grze zostanie zaimplementowana aktywna pauza). Poza tym często będziemy mieli okazję, by działać po cichu, ukrywając się w zaroślach i atakując nieprzyjaciół z zaskoczenia.

Wyspa Teer Fradee wygląda na rozległą, a znajdziemy na niej nie tylko malownicze lasy i rozległe równiny, lecz także między innymi miasta, wioski czy ruiny. Jeśli przebywając w dziczy zechcemy porozmawiać z drużyną, zregenerować nadwątlone siły, uzupełnić zapasy, ulepszyć posiadany sprzęt bądź skorzystać z szybkiej podróży, będziemy musieli rozbić obóz w jednym z wyznaczonych miejsc.

W świecie GreedFalla nie zabraknie interesujących miejsc. - Nowy gameplay z GreedFall pokazuje rozległą lokację - wiadomość - 2019-08-30
W świecie GreedFalla nie zabraknie interesujących miejsc.

Na koniec przypominamy, że GreedFall zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 10 września; nad Wisłą tytuł otrzyma kinową lokalizację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GreedFall
  2. GreedFall niczym Gothic – drewno, ale szlachetnego gatunku