Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4WiiUXONEPSVSwitch
Okładka Hyper Light Drifter (PC)

Hyper Light Drifter

Zręcznościowy RPG w stylu retro, nawiązujące stylem do konsolowych produkcji 8- i 16-bitowych. Hyper Light Drifter osadzone jest w uniwersum fantasy z elementami science fiction. Gracz wciela się w jednego z Wędrowców, czyli poszukiwaczy cennych technologii.

RPG | fantasy | science fiction | widok izometryczny | 2D | indie | RPG akcji

Okładka Hyper Light Drifter (PC)

data premiery gry:

anulowana

PSV WiiU

31mar2016

PC

26lip2016

PS4 XONE

6wrz2018

Switch

Hyper Light Drifter to zręcznościowe RPG odwołujące się do tradycji 8 i 16-bitowych konsolowych produkcji tego typu. Grę opracowało studio Heart Machine.

Akcja gry toczy się w uniwersum fantasy wzbogaconym elementami science-fiction. Tworzy to ciekawą mieszankę, w której z jednej strony mamy rycerzy i zamki, a z drugiej co chwila natykamy się na relikty znacznie bardziej zaawansowanej cywilizacji, która pozostawiła po sobie roboty oraz inne działające urządzenia. Gracze wcielają się w jednego z Wędrowców, czyli ludzi podróżujących po świecie i poszukujących cennych technologii. Nasz bohater cierpi na nieuleczalną chorobę i jego jedyną nadzieją na odnalezienie lekarstwa staje się wędrówka do niebezpiecznej krainy, którą omijają wszyscy inni w tym fachu.

Jak na zręcznościowe RPG przystało, sercem gry jest walka. Autorzy zadbali o dynamiczne potyczki, podczas których otrzymujemy bogaty wybór opcji taktycznych, a przeciwnicy dysponują rozbudowaną sztuczną inteligencją. Podstawową bronią jest miecz świetlny, ale w starciach wykorzystujemy również pistolety i karabiny. Wszystkie one napędzane są bateriami, podczas gdy mieczowi nigdy nie brakuje energii. Ponadto każdy typ uzbrojenia możemy ulepszać. Podczas przygód towarzyszy nam latająca sonda, która generuje tarcze chroniące bohatera, służy jako latarka w ciemnych korytarzach, pomaga w odszukaniu ukrytych przejść oraz umożliwia zarządzanie ekwipunkiem. Podobnie jak uzbrojenie, również sondę możemy ulepszać poprzez instalowanie dodatkowych modułów.

Wszystkie te gadżety dają dużo swobody podczas walki. Przykładowo, bardziej zaawansowani gracze mogą tak dobrać moment włączenia tarczy energetycznej, aby odbiła ona pociski wprost w przeciwników. Ponadto bohater w trakcie kampanii znajduje urządzenia zwiększające jego mobilność, co umożliwia mu wykonywanie błyskawicznych uników, długich skoków czy też przebijanie się przez niektóre elementy otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 304 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Gry podobne do Hyper Light Drifter

Klasyfikacja PEGI Hyper Light Drifter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hyper Light Drifter

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP2)/8/10

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

Hyper Light Drifter ponownie za darmo w Epic Games Store
Hyper Light Drifter ponownie za darmo w Epic Games Store

wiadomość27 grudnia 2019

Dzisiaj z okazji świątecznej wyprzedaży w Epic Games Store można ponownie zdobyć za darmo grę Hyper Light Drifter. Oferta obowiązuje tylko dobę.

Epic Games Store wyłącza zapis stanu gry w chmurze dla darmowego Hyper Light Drifter
Epic Games Store wyłącza zapis stanu gry w chmurze dla darmowego Hyper Light Drifter

wiadomość17 sierpnia 2019

Epic Games Store poinformowało graczy, że ze względu na powodowanie awarii lunchera, zapis stanu gry w chmurze dla Hyper Light Drifter zostanie całkowicie wyłączony.

Mutant Year Zero: Road to Eden i Hyper Light Drifter od dziś za darmo w Epic Games Store
Mutant Year Zero: Road to Eden i Hyper Light Drifter od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość15 sierpnia 2019

Dziś na platformie Epic Gmes Store pojawiły się dwie darmowe produkcje - Mutant Year Zero: Road to Eden oraz Hyper Light Drifter. Gry można bezpłatnie dodać do swojej biblioteki przez najbliższy tydzień. Jednocześnie poznaliśmy następny tytuł objęty promocją. Jest to zręcznościowa platformówka – Fez.

Mutant Year Zero: Road to Eden oraz Hyper Light Drifter za tydzień za darmo w Epic Games Store
Mutant Year Zero: Road to Eden oraz Hyper Light Drifter za tydzień za darmo w Epic Games Store

wiadomość8 sierpnia 2019

Już za tydzień w Epic Games Store dostaniemy aż dwie darmowe gry - Mutant Year Zero: Road to Eden oraz Hyper Light Drifter.

Hyper Light Drifter trafia do pierwszej dziesiątki. Top 10 Steam (3 - 9 kwietnia)
Hyper Light Drifter trafia do pierwszej dziesiątki. Top 10 Steam (3 - 9 kwietnia)

wiadomość11 kwietnia 2016

Grand Theft Auto V przejmuje pałeczkę od The Division i zostaje nowym liderem listy najchętniej kupowanych gier na Steamie. W zestawieniu po raz pierwszy pojawia się także interesujące RPG akcji zatytułowane Hyper Light Drifter.

PC
PSV
PS4
XONE
WiiU
Switch