Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2019, 12:33

autor: Froozyy

Epic Games Store wyłącza zapis stanu gry w chmurze dla darmowego Hyper Light Drifter

Epic Games Store poinformowało graczy, że ze względu na powodowanie awarii lunchera, zapis stanu gry w chmurze dla Hyper Light Drifter zostanie całkowicie wyłączony.

Niestety w Hyper Light Drifter nie skorzystacie już z zapisu stanu gry w chmurze. - Epic Games Store wyłącza zapis stanu gry w chmurze dla darmowego Hyper Light Drifter - wiadomość - 2019-08-18
Niestety w Hyper Light Drifter nie skorzystacie już z zapisu stanu gry w chmurze.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o tym, że w Epic Games Store zostały wprowadzone nowe funkcje. Kilka produkcji doczekało się obsługi zapisów stanu gry w chmurze, dodano integrację z Humble Bundle i Humble Store oraz odświeżono wygląd kart produktów. Dostaliśmy również informację, jakie zmiany pojawią się w sklepie w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Epic Games Store właśnie poinformowało graczy na swoim Twitterze, że funkcja zapisu stanu gry w chmurze dla Hyper Light Drifter zostanie wyłączona, ponieważ nie działa poprawnie i powoduje awarie launchera.

Początkowo opcja ta miała zostać zawieszona tylko na jakiś czas, dopóki deweloperzy nie poradzą sobie z zaistniałym problemem. Okazało się jednak, że błąd jest o wiele poważniejszy, niż myślano, i zapis w chmurze dla Hyper Light Drifter został całkowicie usunięty. Nie miało to żadnego wpływu na lokalne zapisy gry, jednak wszystkie dane zapisane online przepadły. Jak można się domyślać, nie spotkało się to z entuzjazmem ze strony graczy. Obecnie jest to jedyny taki przypadek, a Epic Games obiecało, że dołoży wszelkich starań, aby problem nie powtórzył się w przyszłości.

Warto również przypomnieć, że aktualnie Hyper Light Drifter oraz Mutant Year Zero: Road to Eden można dodać za darmo do swojej kolekcji na platformie Epic Games Store. Oferta aktualna jest jeszcze do czwartku, a kolejnym darmowym tytułem będzie zręcznościowa platformówka – Fez.