Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2019, 15:02

autor: Frozen

Epic Games Store wprowadza zapis stanu gry w chmurze do kolejnych gier

W Epic Games Store pojawiły się kolejne tytuły oferujące możliwość zapisu stanu gry w chmurze. Oprócz tego sklep otrzymał zapowiadaną od pewnego czasu integrację z Humble Bundle i Humble Store, a także kilka innych ulepszeń.

Lepiej późno niż wcale. - Epic Games Store wprowadza zapis stanu gry w chmurze do kolejnych gier - wiadomość - 2019-08-16
Lepiej późno niż wcale.

Firma Epic Games w końcu uzupełniła swój sklep o funkcje, które miały pojawić się w nim już w lipcu. Kolejne tytuły zostały wzbogacone o obsługę zapisów stanu gry w chmurze, dodano integrację z Humble Bundle i Humble Store oraz odświeżono wygląd kart produktów. Amerykańskie przedsiębiorstwo poinformowało także, jakie zmiany planuje wdrążyć w sklepie Epic Games w najbliższych miesiącach.

Zapisy w chmurze

Pierwsze tytuły oferujące opcję zapisu stanu gry w chmurze pojawiły się w Epic Games Store pod koniec lipca tego roku. Po ostatniej aktualizacji sklepu liczba produkcji obsługujących tę funkcję wzrosła do siedemnastu i obecnie obejmuje następujące tytuły:

Warto zaznaczyć, że opcję zapisu w chmurze posiadają również wszystkie tytuły od Ubisoftu (poprzez integrację z platformą Uplay). Firma Epic Games zapewnia, że większość nadchodzących produkcji będzie obsługiwać chmurę od dnia premiery. Do pozostałych gier będzie ona dodawana stopniowo i w miarę możliwości.

Integracja z Humble Bundle

Od teraz każdy użytkownik może połączyć swoje konto Epic Games Store z kontem Humble. Wystarczy na stronie tego drugiego wejść w zakładkę „Settings” i kliknąć opcję „Link Epic Games account”.

Dzięki wykonaniu tej czynności klienci otrzymają możliwość aktywacji wybranych gier z Humble Bundle/Monthly/Store w EGS bez konieczności przepisywania kluczy produktów z jednego sklepu do drugiego. Kompatybilny tytuł zostanie automatycznie dodany do połączonego konta Epic Games Store w momencie zakupu.

Odświeżone karty produktów i nadchodzące zmiany

Wraz z ostatnią aktualizacją sklepu Epic Games ulepszono także wygląd kart produktów. Nowe strony są bardziej przejrzyste, oferują dokładniejsze opisy, a także lepszą widoczność daty premiery danej gry (istotnej w przypadku tytułów dostępnych w przedsprzedaży). Wydawcy mogą od teraz zamieszczać dodatkowe screeny i materiały wideo na kartach produktów. Ma to na celu zapewnienie twórcom większej kontroli nad prezentacją ich gier, a klientom pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji zakupowych.

Epic Games nie spoczywa na laurach i szykuje już kolejne zmiany. Rozpoczęto przygotowania do wdrążenia nowego, zintegrowanego ze stroną, odtwarzacza wideo. Trwają również prace nad narzędziem deweloperskim pozwalającym twórcom na znaczne zmniejszenie rozmiarów patchy do gier.

Gry Ubisoftu doczekają się ulepszonych instalatorów, dzięki którym produkcje francuskiego wydawcy będą instalować się szybciej oraz zajmować mniej miejsca na dysku (nowe rozwiązanie zostało już wprowadzone w grze For Honor). W przygotowaniu jest także system zliczania czasu spędzonego w grze (na podstawie którego mają zapadać decyzje o przyznaniu zwrotu pieniędzy w razie reklamacji) oraz nowy wygląd biblioteki gier (jego przedsmak możecie zobaczyć poniżej).

Tak ma wyglądać „widok listy” w nowej bibliotece gier Epic Games Store. - Epic Games Store wprowadza zapis stanu gry w chmurze do kolejnych gier - wiadomość - 2019-08-16
Tak ma wyglądać „widok listy” w nowej bibliotece gier Epic Games Store.
  1. Oficjalna strona Epic Games Store