Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Close to the Sun (PC)

Close to the Sun

Close to the Sun to gra przygodowa w klimacie horroru opracowana przez zespół Storm in a Teacup. Produkcja przenosi nas do alternatywnej wersji przełomu XIX i XX wieku, gdzie dzięki wynalazkom Nikoli Tesli rozwój cywilizacji znacznie przyspieszył.

Przygodowe | FPP | horror | indie | alternatywna historia | początek XX wieku

Okładka Close to the Sun (PC)

data premiery gry:

2019

PC PS4 XONE

Close to the Sun to pierwszoosobowa przygodówka w klimacie horroru. Projekt opracowało włoskie studio Storm in a Teacup mające na koncie m.in. N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure.

Fabuła

Akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku, ale zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów mocno odbiega od tego, co możemy znaleźć w podręcznikach historii. W świecie gry ludzkość od razu dostrzegła bowiem geniusz Nikoli Tesli i jego wynalazki błyskawicznie stały się częścią życia codziennego, co zapewniło mu środki umożliwiające dokonanie jeszcze bardziej przełomowych odkryć zmieniających losy całej cywilizacji.

W Close to the Sun wcielamy się w młodą dziennikarkę imieniem Rose, która w poszukiwaniu zaginionej siostry udaje się na pokład gigantycznego statku morskiego, zaprojektowanego przez samego Teslę w celach naukowych. Po dotarciu na miejsce dziewczyna szybko odkrywa, że jednostka ta stała się areną nadnaturalnego koszmaru. Wszędzie leżą zmasakrowane zwłoki załogi, a pokład terroryzują bestie nieprzypominające niczego, co pochodzi z Ziemi.

Mechanika

Close to the Sun to przygodówka, w której wydarzenia obserwujemy z oczu bohaterki. Autorzy przygotowali różnorodne wyzwania, które testują zarówno nasz spryt, jak i zręczność. Sporo czasu spędzamy też na przekradaniu się za plecami wrogów, jak i uciekaniu przed nimi. Ponadto twórcy wykazali się dużą pomysłowością przy wymyślaniu sposobów, w jakie może zginąć kierowana przez nas postać.

Kwestie techniczne

Mocną stroną gry jest oprawa graficzną na silniku Unreal Engine 4. Projektując wnętrze statku, autorzy połączyli klimat steampunka ze stylami art deco oraz art nouveau, tworząc atrakcyjną i unikalną mieszankę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 1,5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Close to the Sun

Wymagania wiekowe Close to the Sun

16+

Wymagania sprzętowe Close to the Sun

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 / AMD Ryzen 7, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / Radeon RX 470 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5 / AMD FX 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 10

Close to the Sun - zapowiedziano horror od autorów N.E.R.O
Close to the Sun - zapowiedziano horror od autorów N.E.R.O

wiadomość21 sierpnia 2017

Zlokalizowany w Rzymie zespół Storm in a Teacup ujawnił, że pracuje nad projektem Close to the Sun, czyli przygodówkowym horrorem, osadzonym w alternatywnej wersji historii, w której wynalazki Nikoli Tesli znacznie mocniej wpłynęły na kształt cywilizacji.

PC
PS4
XONE