Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 14:00

autor: Adrian Werner

Close to the Sun - zapowiedziano horror od autorów N.E.R.O

Zlokalizowany w Rzymie zespół Storm in a Teacup ujawnił, że pracuje nad projektem Close to the Sun, czyli przygodówkowym horrorem, osadzonym w alternatywnej wersji historii, w której wynalazki Nikoli Tesli znacznie mocniej wpłynęły na kształt cywilizacji.

CLOSE TO THE SUN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Storm in a Teacup
  2. Gatunek: przygodówka
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: 2018 r.

Znane z N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure włoskie studio Storm in a Teacup zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim utrzymana w klimacie horroru przygodówka zatytułowana Close to the Sun. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Na razie autorzy potwierdzili jedynie wersję pecetową, ale podkreślili, że w przyszłości ujawnią wydania na inne platformy sprzętowe, więc możemy spodziewać się edycji przynajmniej na niektóre z konsol.

Akcja Close to the Sun toczyć się będzie na przełomie XIX i XX wieku, ale zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów ma mocno odbiegać od tego, co możemy znaleźć w podręcznikach historii. W świecie gry ludzkość od razu dostrzegła bowiem geniusz Nikoli Tesli i jego wynalazki błyskawicznie stały się częścią życia codziennego, co zapewniło mu środki umożliwiające opracowanie jeszcze bardziej przełomowych odkryć, zmieniających losy całej cywilizacji.

Close to the Sun - zapowiedziano horror od autorów N.E.R.O - ilustracja #1

W Close to the Sun wcielimy się w młodą dziennikarkę imieniem Rose, która w poszukiwaniu zaginionej siostry udaje się na pokład gigantycznego statku morskiego, zaprojektowanego przez samego Teslę w celach naukowych. Po dotarciu na miejsce dziewczyna szybko odkryje, że jednostka ta stała się epicentrum nadnaturalnego koszmaru.

W trakcie rozgrywki wydarzenia będziemy obserwowali z oczu bohaterki. Podczas zabawy zajmiemy się eksploracją i realizowaniem różnorodnych zadań. Autorzy obiecują dużą różnorodność wyzwań, które przetestują zarówno nasz spryt, jak i zręczność. Sporo czasu spędzimy też na przekradaniu się za plecami wrogów, jak i uciekaniu przed nimi. Twórcy chwalą się, że gra będzie bardzo pomysłowa pod względem sposobów, w jakie może zginąć kierowana przez nas dziewczyna.

Mocną stroną gry ma być oprawa graficzna, która powstaje na silniku Unreal Engine 4. Projektując wnętrze statku, autorzy chcą połączyć klimat steampunka ze stylami art deco oraz art nouveau, tworząc w sumie atrakcyjną i unikalną mieszankę.

  1. Oficjalna strona studia Storm in a Teacup
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Close to the Sun

Close to the Sun