Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 13:03

autor: luckie

Final Fantasy XV na PC potwierdzone

Firma Square Enix wreszcie potwierdziła zamiar przeniesienia konsolowego hitu Final Fantasy XV na komputery osobiste. Wersja PC, wzbogacona o całą masę graficznych wodotrysków, ukaże się na początku przyszłego roku.

To już oficjalne: Final Fantasy XV doczeka się wersji na PC. - Final Fantasy XV na PC potwierdzone - wiadomość - 2017-08-22
To już oficjalne: Final Fantasy XV doczeka się wersji na PC.

Firma Square Enix przyszykowała miłą „niespodziankę” dla sympatyków cyklu Final Fantasy grających na PC oraz wszystkich miłośników dynamicznych RPG-ów z otwartym światem. Podczas konferencji firmy Nvidia na trwających właśnie targach gamescom 2017 w niemieckiej Kolonii zapowiedziano Final Fantasy XV w wersji na komputery osobiste. Zostanie ona udostępniona na platformach cyfrowych Steam i Origin na początku 2018 roku. Edycja PC będzie wzbogacona o wszystkie pakiety DLC wydane wcześniej na konsolach.

Final Fantasy XV zadebiutowało w listopadzie 2016 roku na PlayStation 4 i Xbox One, gdzie gra zdobyła sporą popularność i niemało wysokich ocen (średnia Metacritic to 81 punktów dla wersji PS4 i 83 dla XONE). Port pecetowy będzie mógł się pochwalić teksturami w rozdzielczości 4K, zaawansowanym dźwiękiem 3D opartym na technologii Dolby Atmos, realistyczną symulacją trawy (Nvidia TurfEffects) oraz włosów (Nvidia HairWorks), trybem pierwszoosobowym i całą masą innych graficznych fajerwerków, pokazanych na poniższym zwiastunie:

O pecetowej wersji Final Fantasy XV słuchy krążyły już od dłuższego czasu. Podczas targów GDC 2017 w marcu tego roku twórcy zaprezentowali demo technologiczne Final Fantasy XV działające na karcie grafiki GeForce GTX 1080Ti. Choć nie potwierdzono wówczas oficjalnie planów dotyczących przeniesienia produkcji na komputery osobiste, większość fanów odebrała sygnał jednoznacznie.

  1. Oficjalna strona gry Final Fantasy XV
  2. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów