Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCPS4XONE
Okładka Perception (Switch)

Perception

Utrzymana w stylistyce horroru oryginalna pierwszoosobowa gra przygodowa, będąca debiutancką produkcją studia The Deep End Games.

Przygodowe | FPP | horror | crowdfunding | indie

Okładka Perception (Switch)

data premiery gry:

30maj2017

PC

6cze2017

PS4 XONE

31paź2017

Switch

Perception na PC, PS4 itd. to oryginalna pierwszoosobowa gra przygodowa, utrzymana w stylistyce horroru. Za jej powstanie odpowiada debiutujące studio The Deep End Games, założone przez grupę doświadczonych deweloperów, mających na swoim koncie m.in. takie tytuły jak BioShock, BioShock Infinite oraz Dead Space. Produkcja została sfinansowana w znacznej części ze środków zebranych w serwisie Kickstarter.

W grze wcielamy się w postać niewidomej dziewczyny imieniem Cassie, starającej się odkryć tajemnicę pewnej opuszczonej posiadłości, której wizja od pewnego czasu nawiedza ją we śnie. Po kilku latach poszukiwań, bohaterka odnajduje ją w niewielkiej miejscowości Gloucester w stanie Massachusetts. Szybko okazuje się, że posiadłość opanowana jest przez złego ducha, który od pokoleń terroryzuje jej mieszkańców, a teraz zwraca się przeciwko Cassie. Nasza protagonistka musi jak najszybciej odkryć mroczną przeszłość tego miejsca, by nie stać się kolejną ofiarą ducha.

Podczas eksploracji posiadłości, Cassie nie może korzystać z żadnej broni, a jej jedynym orężem jest jej własny intelekt oraz niezwykle wyostrzony zmysł słuchu, pozwalający na rozpoznanie otoczenia metodą echolokacji. Cały problem tkwi jednak w tym, że każdy odgłos wywołany np. za pomocą laski bohaterki, może zdradzić naszą obecność i przywołać ducha. Kiedy zaś to się stanie, jedyną szansą Cassie jest ucieczka i umiejętne ukrycie się przed wzrokiem prześladowcy. Bohaterka może także rzucać rozmaitymi przedmiotami i uruchamiać rozmieszczone w posiadłości alarmy, celem odwrócenia uwagi ducha.

Wszystkie znalezione w toku rozgrywki poszlaki, mogące ujawnić nam mroczną przeszłość budowli, Cassie analizuje za pomocą posiadanego smartfona. Kiedy uda jej się połączyć w całość fragmenty kolejnej układanki, bohaterka przenosi się w czasie, śledząc kolejne wydarzenia, jakie miały miejsce w posiadłości na przestrzeni ostatnich kilku dekad.

Perception stworzone zostało za pomocą czwartej generacji silnika Unreal Engine, choć pełni jego możliwości w grze nie będzie nam dane docenić. Przez większą część rozgrywki obserwować będziemy bowiem wyłącznie czarno-białe kontury kolejnych pomieszczeń i przedmiotów. W ten właśnie sposób autorzy gry próbują odtworzyć nietypowe zdolności widzenia pozazmysłowego, wykorzystywane przez bohaterkę. Wyjątek od tej reguły stanowią sceny, w których przenosimy się w czasie, śledząc kolejne wydarzenia z mrocznej przeszłości posiadłości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Perception

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Perception

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon 6870 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Perception od współtwórców BioShocka ukaże się 30 maja
Perception od współtwórców BioShocka ukaże się 30 maja

wiadomość28 kwietnia 2017

Poznaliśmy datę premiery gry Perception. Horror, w którym pokierujemy niewidomą bohaterką, ukaże się 30 maja bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Perception - zobacz zapis rozgrywki z horroru współautorów BioShock i Dead Space
Perception - zobacz zapis rozgrywki z horroru współautorów BioShock i Dead Space

wiadomość10 stycznia 2016

Założone przez współautorów gier BioShock i Dead Space studio The Deep End udostępniło jedenastominutowy zapis rozgrywki projektu Perception, czyli horroru, w którym pokierujemy niewidomą dziewczyną.

Perception - horror z niewidomą bohaterką sfinansowany
Perception - horror z niewidomą bohaterką sfinansowany

wiadomość24 czerwca 2015

Deweloperom ze studia The Deep End Games udało się zebrać nieco ponad 160 tys. dolarów na produkcję survival horroru Perception, w którym pokierujemy niewidomą kobietą. Produkcja ukaże się najpewniej w połowie przyszłego roku na komputerach PC.

Perception – nowy horror od byłych twórców BioShock i Dead Space
Perception – nowy horror od byłych twórców BioShock i Dead Space

wiadomość27 maja 2015

Studio The Deep End Games zapowiedziało nową produkcję z gatunku horrorów FPP – grę Perception, w której wcielimy się w postać niewidomej kobiety, Cassie. Producenci zainicjowali crowdfundingową zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter, w ramach której planują uzbierać co najmniej 150 tysięcy dolarów.

PC
PS4
XONE
Switch