Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2015, 11:36

autor: Renox

Perception – nowy horror od byłych twórców BioShock i Dead Space

Studio The Deep End Games zapowiedziało nową produkcję z gatunku horrorów FPP – grę Perception, w której wcielimy się w postać niewidomej kobiety, Cassie. Producenci zainicjowali crowdfundingową zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter, w ramach której planują uzbierać co najmniej 150 tysięcy dolarów.

Gatunek horrorów może się w tym momencie pochwalić niemałą liczbą świetnych tytułów, które swoim przerażającym klimatem i profesjonalnym wykonaniem technicznym zdobyły serca tysięcy graczy na całym świecie. Do tej sporej już rodziny „straszaków” najpewniej niedługo dołączy kolejna produkcja. Współtwórcy BioShock, BioShock Infinite oraz marki Dead Space, skupieni wokół nowego studia The Deep End Games, zapowiedzili Perception – pierwszoosobowy horror, w którym wcielimy się w niewidomą Cassie Thomton.

Pierwszą istotną informacją na temat rzeczonej produkcji jest fakt, że o jej sfinansowanie twórcy zdecydowali się poprosić graczy. Zainicjowali tym samym crowdfundingową zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter, prosząc o 150 tysięcy dolarów. W tym momencie dzięki całej akcji udało się zebrać ponad 32 tysiące dolarów, a to bardzo dobrze wróży na przyszłość, ponieważ do końca zbiórki pozostało aż 29 dni.

Jeśli zaś chodzi o samą rozgrywkę, tak jak wspomniałem, podczas zabawy wcielimy się w postać niewidomej Cassie, dręczonej przez koszmary związane z odziedziczoną przez nią rezydencją. Bohaterka decyduje się udać do tej opuszczonej posiadłości i odkrywa, że dom opanowany został przez tajemniczą istotę. Kobieta, pomimo braku wzroku, postanawia rozwiązać zagadkę, wykorzystując w tym celu swoją laskę – stukając nią i wykorzystując efekt echolokacji, Cassie może w pewnym stopniu widzieć otaczający ją świat i w razie konieczności schronić się przed niebezpieczeństwem. Pojawia się tutaj jednak pewien haczyk – każdy dodatkowy dźwięk może sprowadzić do nas wspomnianą istotę i tym samym groźbę szybkiej śmierci.

Zgodnie ze sposobem rozgrywki dyktowanym przez najnowsze, niesamowicie popularne produkcje tego gatunku, także i tutaj typowej walki nie będzie, a nasza protagonistka w obliczu zbliżającej się konfrontacji za wszelką cenę będzie zmuszona szukać schronienia. Co ciekawe, w trakcie zabawy Cassie będzie w stanie przenieść się w czasie i zobaczyć, jak odwiedzona przez nią rezydencja wyglądała przed laty i jak zmieniała się z pokolenia na pokolenie.

Perception w tym momencie tworzone jest z myślą wyłącznie o pecetach, na których zadebiutuje w czerwcu 2016 roku. Niewykluczone jednak, że gra trafi także na inne platformy – wszystko zależne będzie od zgromadzonego budżetu. Dla przykładu, osiągnięcie pułapu 350 tysięcy dolarów poskutkuje wsparciem dla technologii rzeczywistości wirtualnej na PC.