Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2017, 18:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Perception od współtwórców BioShocka ukaże się 30 maja

Poznaliśmy datę premiery gry Perception. Horror, w którym pokierujemy niewidomą bohaterką, ukaże się 30 maja bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Studio The Deep End Games ujawniło datę premiery gry Perception – pierwszoosobowego horroru z niewidomą bohaterką w roli głównej. Produkcja ukaże się 30 maja bieżącego roku w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Jednocześnie opublikowano nowy zwiastun, który obejrzycie poniżej. Nie zdradza on jednak niczego, czego byśmy wcześniej nie wiedzieli. Przypominam bowiem, że w produkcji wcielimy się w kobietę o imieniu Cassie Thomton. Przybywa ona do opuszczonej posiadłości, nawiedzającej ją we snach. Na miejscu okazuje się, że ktoś, a raczej coś, jednak mieszka w rezydencji, a bohaterka popada w niezłe tarapaty.

Perception w skrócie:
  1. horror FPP sfinansowany w 2015 roku na Kickstarterze;
  2. ukaże się 30 maja bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-tach;
  3. za produkcję odpowiada studio The Deep End Games.

Z racji, że nasza podopieczna jest niewidoma, rozgrywka opierać będzie się na wykorzystywaniu jej niezwykle wyostrzonego słuchu, który pozwala jej niejako „widzieć” poprzez echolokację. Ponadto dziewczyna głupia nie jest i nie raz zaprzęgnie swój umysł do pracy.

O Perception po raz pierwszy usłyszeliśmy w maju 2015 roku, kiedy to tytuł trafił na Kickstartera. Deweloperzy potrzebowali 150 tysięcy dolarów, ale ostatecznie udało im się pozyskać ponad 160 tysięcy. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować w połowie 2016 roku, jednak prace się trochę przedłużyły. Na szczęście deweloperom udało się dokończyć projekt bez większych problemów i za miesiąc położymy na nim dłonie.

Perception od byłych twórców BioShocka ukaże się 30 maja - ilustracja #1