Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2016, 12:13

Perception - zobacz zapis rozgrywki z horroru współautorów BioShock i Dead Space

Założone przez współautorów gier BioShock i Dead Space studio The Deep End udostępniło jedenastominutowy zapis rozgrywki projektu Perception, czyli horroru, w którym pokierujemy niewidomą dziewczyną.

W czerwcu zeszłego roku sukcesem zakończył się Kickstarter gry Perception. Podczas trwającej miesiąc zbiórki studiu The Deep End udało się zgromadzić 162 tysiące dolarów i w rezultacie produkcja mogła ruszyć pełną parą. Teraz otrzymaliśmy okazję obejrzenia jej owoców dzięki nowemu filmikowi z wczesnej wersji opublikowanemu przez serwis IGN. Materiał stanowi trwający równo jedenaście minut zapis rozgrywki i pozwala wyrobić sobie całkiem niezłe pojęcie o tym, jak ten tytuł będzie prezentował się w akcji.

Perception opowie historię młodej kobiety imieniem Cassie, która trafi do nawiedzonego domu. Tym, co uczyni grę nietypową jest fakt, że bohaterka będzie ślepa. Posiadać ma za to wręcz nadnaturalnie dobry słuch. To pozwoli jej eksplorować otoczenie za pomocą zdolności przypominającej echolokację. Rozpoznając dźwięki i sposób ich rozchodzenia się Cassie ma być w stanie tworzyć w swojej głowie całkiem dokładny obraz każdej lokacji.

Perception - zobacz zapis rozgrywki z horroru współautorów BioShock i Dead Space - ilustracja #1

Nietypowy stan Cassie sprawi, że możliwa stanie się eksploracja świata, ale jednocześnie spowoduje to, że przebiegać ona będzie inaczej niż w typowych produkcjach pierwszoosobowych. Jako że wizualizacja otoczenia polegać ma na analizowaniu dźwięków, to bez nich zobaczymy tylko ciemność. Dopiero po uderzeniu laską w podłogę, wywołany tym odgłos odsłoni przed nami najbliższe obiekty, a obserwacja oddalonych miejsc możliwa ma być tylko, jeśli dobiegać stamtąd będą jakieś dźwięki. Wzmocni to atmosferę horroru, gdyż podczas zabawy na bohaterkę polować będą różne potwory, więc brak wzroku mocno utrudni ich unikanie. Co gorsza, maszkary mają reagować na dźwięki, więc korzystając z laski będziemy zwracali ich uwagę.

Poza ciekawym pomysłem, Perception budzi zainteresowanie również z powodu osób twórców. The Deep End to nowe studio, ale założyli je weterani takich zespołów jak Irrational Games i Visceral Games, gdzie pracowali m.in. nad grami BioShock i Dead Space. Twórcy mają więc spore doświadczenie w opracowywaniu produkcji z niepokojącą atmosferą.

Przypomnijmy, że Perception zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

  1. Perception – oficjalna strona gry