Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2016, 13:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Warcraft: Armies of Azeroth - nowy gameplay z wyczekiwanego moda StarCrafta II

Na kanale Nixxiom w serwisie YouTube zaprezentowano nowe fragmenty rozgrywki z modyfikacji Warcraft: Armies of Azeroth, która przeniesie Warcrafta III: Reign of Chaos na silnik użyty w strategii StarCraft II.

Doczekaliśmy się nowego materiału wideo z modyfikacji Warcraft: Armies of Azeroth. Na kanale YouTube Nixxiom opublikowano powyższe nagranie, na którym youtuber opowiedział co nieco o wyczekiwanym projekcie, który mógł ostatnio sprawdzić dzięki uprzejmości deweloperów. Przy okazji zaprezentowano także samą rozgrywkę, przy czym należy pamiętać, że pochodzi ona z wczesnej wersji i do czasu ukończenia gry może się jeszcze sporo zmienić. Tak czy siak, w zapowiedzi poruszono przede wszystkim kwestię grafiki. Moderzy zatroszczyli się o lepsze tekstury budynków, zmieniono wygląd niektórych jednostek itd. Ponadto według youtubera, mod już w obecnej fazie sprawuje się bardzo dobrze i osoby, które nie mają problemów z graniem w StarCrafta II w 60 klatkach na sekundę, nie mają się o co martwić w przypadku Warcrafta: Armies of Azeroth.

Jeszcze jedną ważną wiadomość zostawiliśmy na koniec. Otóż Nixxiom stwierdził, że mod ma zostać wkrótce udostępniony w ramach otwartych testów alfa. Zainteresowane osoby powinny więc śledzić stronę projektu na Facebooku oraz w serwisie ModDB, gdzie przekazywane są wszystkie szczegóły związane z postępami prac.

Warcraft: Armies of Azeroth - nowy gameplay z wyczekiwanego moda StarCrafta II - ilustracja #1

Warcraft: Armies of Azeroth to fanowski projekt, będący swego rodzaju odświeżoną wersją gry Warcraft III: Reign of Chaos, przeniesionej na silnik wykorzystany w StarCrafcie II. Oprócz zmian graficznych, twórcy obiecują także udoskonalony interfejs i system sterowania. Gdy produkcja wyląduje już na rynku, do zabawy niezbędne będzie posiadanie darmowego StarCrafta II: Starter Edition.