Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warcraft: Armies of Azeroth (PC)

Warcraft: Armies of Azeroth PC

Opracowany przez ekipę WCR_Team fanowski remake kultowej strategii WarCraft III, wydanej przez firmę Blizzard Entertainment w 2002 roku.

Strategiczne | fantasy | RTS | reedycje/remastery/remaki | indie

PC Windows
Okładka Warcraft: Armies of Azeroth (PC)

producent: WCR_Team

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

Aktualizacja: Po zapowiedzi gry Warcraft III: Reforged na imprezie BlizzCon 2018 moderzy nie przerwali prac. Zamiast tego postanowili nieco zmodyfikować Armies of Azeroth, opierając swoje dzieło na owym oficjalym remasterze Warcrafta III.

Warcraft: Armies of Azeroth to fanowski remake kultowego RTS-a Warcraft III: Reign of Chaos. Projekt opracował zespół WCR_Team, a pierwowzór z 2002 roku wyprodukowało studio Blizzard Entertainment. Nową wersję oparto na silniku ze StarCraft II i wymagane jest posiadanie jedynie Edycji Starter tej gry, którą można pobrać bez żadnych opłat. Projekt dostępny jest jako darmowa modyfikacja poprzez usługę Battle.net, w ramach tzw. Salonu Gier.

Fabuła

Projekt wiernie odtwarza fabułę pierwowzoru. Akcja ponownie przenosi nas to krainy fantasy znanej jako Azeroth. Świat ten po raz kolejny staje się polem wielkiej wojny, ale tym razem do znanych z poprzednich odsłon ludzi i orków dołączyły dwie nowe frakcje - nieumarli oraz nocne elfy.

Warcraft: Armies of Azeroth oferuje cztery obszerne kampanie – po jednej dla każdej strony konfliktu. Przechodzimy je w ustalonej odgórnie kolejności, gdyż opowiadają one chronologiczne historię całej wojny.

Mechanika

Warcraft: Armies of Azeroth również pod względem mechanizmów rozgrywki pozostaje wierne grze Warcraft III: Reign of Chaos. Dostajemy więc klasycznego RTS-a wzbogaconego lekkimi elementami RPG. Podczas zabawy gromadzimy surowce, budujemy bazy, szkolimy jednostki i dowodzimy nimi podczas bitew z wrogami.

Do wyboru są cztery frakcje i każda z nich posiada unikalne budynki, technologie oraz jednostki. Istotną rolę odgrywają bohaterowie, którzy gromadzą punkty doświadczenia pozwalające na rozwijanie ich umiejętności i awansowanie herosów na kolejne poziomy. Wszystkim tym możemy bawić się zarówno samotnie, jak i w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Największą zaletą gry jest stworzona od nowa oprawa graficzna, która poziomem znacząco przebija pierwowzór. Wszystkie modele są bardziej szczegółowe, tektury ostrzejsze, a dodatkowo wprowadzono sporo nowoczesnych efektów wizualnych. Jednocześnie wszystko to opracowano tak, aby pozostawało wierne stylowi z Wacraft III. Żywcem z oryginału przeniesiono za to całą muzykę i kwestie audio, jak również wszystkie skróty klawiszowe. Twórcy pokusili się jedynie o niewielkie poprawki interfejsu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Gry podobne do Warcraft: Armies of Azeroth

Wymagania wiekowe Warcraft: Armies of Azeroth

12+

Testujemy grę WarCraft: Armies of Azeroth - mod, który wskrzesza legendę
Testujemy grę WarCraft: Armies of Azeroth - mod, który wskrzesza legendę

Przed premierą 18 lutego 2016, 13:18

Odpalając dzisiaj Armies of Azeroth, możemy pograć na raptem jednej mapie (Turtle Rock), mierząc się tylko z innymi graczami, bowiem sztucznej inteligencji jeszcze nie wprowadzono – na szczęście chętnych jest tylu, że nigdy nie musiałem jakoś specjalnie długo czekać na mecz. A ten rozpoczyna się klasycznie – po wcześniejszym wybraniu strony konfliktu (póki co dowodzić można orkami bądź ludźmi) trafiamy na pole bitwy, gdzie stawiamy budynki, zbieramy złoto i drewno, a wreszcie rekrutujemy wojaków i bohaterów, by mierzyć się z wrogami.