Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2016, 10:38

autor: Góral

Warcraft: Armies of Azeroth - fanowski remake Warcrafta III zadebiutował w wersji alfa

Warcraft: Armies of Azeroth, wyczekiwana modyfikacja gry StarCraft II, zadebiutowała na rynku w wersji alfa. Obecnie projekt umożliwia zabawę tylko na mapie Turtle Rock, a kolejne elementy ukażą się w przyszłości.

Pod koniec 2014 roku dowiedzieliśmy się, że grupka moderów pracuje nad WarCraft: Armies of Azeroth – modyfikacją gry StarCraft II, będącą czymś w rodzaju remake’u Warcraft III. W końcu możemy sprawdzić efekty starań twórców, gdyż udostępniono wersję alfa projektu. Obecnie jest ona dość skromna, ponieważ pozwala pobawić się tylko na mapie Turtle Rock, ale obiecano dodawać z czasem kolejne elementy. Na początek dobre i to, więc jeżeli chcecie spróbować WarCraft: Armies of Azeroth, uruchomcie Salon Gier w StarCraftcie II, a następnie wpiszcie w wyszukiwarce „WAA Turtle Rock” i wybierzcie rzeczony tytuł.

WarCraft: Armies Of Azeroth przenosi Warcrafta III w obecne czasy. - WarCraft: Armies of Azeroth - fanowski remake Warcrafta III zadebiutował w wersji alfa - wiadomość - 2016-02-15
WarCraft: Armies Of Azeroth przenosi Warcrafta III w obecne czasy.
WarCraft: Armies Of Azeroth w skrócie:
  • Modyfikacja gry StarCraft II będąca remakiem Warcrafta III
  • Obecnie dostępna jest w wersji alfa
  • Oferuje możliwość rozgrywki na mapie Turtle Rock
  • Do zabawy wystarczy darmowa Edycja Starter StarCrafta II

Twórcy modyfikacji skupili się przede wszystkim na podrasowaniu oprawy graficznej Warcrafta III, która została dostosowana do obecnych standardów i działa na silniku StarCrafta II. Dodatkowo moderzy usprawnili niektóre mechanizmy oraz ulepszyli interfejs gracza. Natomiast rozgrywka i balans pozostały praktycznie niezmienione. Czekamy więc na dalszy rozwój tego ciekawego projektu.

Pamiętajcie także, aby pobawić się w WarCraft: Armies of Azeroth nie musicie kupować StarCrafta II, gdyż wystarczy, że skorzystacie z darmowej Edycji Starter. Oferuje ona dostęp do kilku misji kampanii Terran, dwóch Wyzwań, map dowolnych, gier przeciw SI i osiągnięć.