Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2015, 11:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Warcraft: Armies of Azeroth - nowa porcja rozgrywki z remake'u Warcrafta III

Twórcy Warcraft: Armies of Azeroth, fanowskiego remake'u gry Warcraft III, opublikowali nowe nagranie prezentujące rozgrywkę. Niestety, nadal nie zdradzono nawet przybliżonej daty premiery projektu.

WarCraft: Armies Of Azeroth w skrócie:
  • Fanowski remake Warcraft III: Reign of Chaos
  • Wykorzysta silnik gry StarCraft II
  • Będzie wierny oryginałowi pod względem rozgrywki i balansu

O WarCraft: Armies Of Azeroth, fanowskim remake’u słynnej gry Warcraft III: Reign of Chaos, który wykorzysta technologię StarCrafta II, dowiedzieliśmy się pod koniec 2014 roku. Kilka miesięcy później doczekaliśmy się kilkuminutowej prezentacji rozgrywki Przymierzem (Alliance), a dziś możemy obejrzeć kolejny materiał wideo z tego ciekawie zapowiadającego się projektu. Tym razem postanowiono ukazać fragmenty gameplayu z udziałem obu stron konfliktu. Dodatkowo na powyższym materiale wideo możemy także ujrzeć mapę Ogre Mound oraz jednostki Gyrocopter, Paladin i Creeps. Niestety w dalszym ciągu nie zdradzono, kiedy mniej więcej możemy się spodziewać premiery WarCraft: Armies Of Azeroth, ale z pewnością nie odbędzie się ona w najbliższym czasie.

Według twórców, produkcja nie wywróci do góry nogami ani mechaniki, ani klimatu oryginalnego Warcrafta III. Tytuł ma być mu wierny najbardziej jak tylko się da. Oczywiście deweloperzy obiecali garść nowinek, ale rozgrywka i jej balans będą w wielkim stopniu odpowiadać pierwowzorowi. Największe zmiany dotkną oprawy graficznej, która zostanie po prostu dostosowana do dzisiejszych czasów.

Paladyn jedną z klas wojowników w WarCraft: Armies Of Azeroth. - WarCraft: Armies Of Azeroth - zobacz rozgrywkę z remake'u Warcrafta III - wiadomość - 2015-10-04
Paladyn jedną z klas wojowników w WarCraft: Armies Of Azeroth.
WarCraft: Armies Of Azeroth - zobacz rozgrywkę z remake'u Warcrafta III - ilustracja #2

Warcraft III: Reign of Chaos to trzecia odsłona serii produkcji strategicznych zapoczątkowanych w 1994 roku grą WarCraft: Orcs and Humans. „Trójka” ukazała się na komputerach PC w 2002 roku. Podczas zabawy trafiamy do fantastycznej krainy Azeroth, w której rozgrywa się wielki konflikt pomiędzy ludźmi, orkami, nieumarłymi oraz mrocznymi elfami.