Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warcraft III: Reforged (PC)

Warcraft III: Reforged PC

Zremasterowana wersja Warcrafta III z 2002 roku, jednej z najpopularniejszych gier RTS w historii. W skład odświeżonego wydania wchodzi podstawowa wersja oryginału, a także dodatek The Frozen Throne.

Strategiczne | fantasy | RTS | multiplayer | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka Warcraft III: Reforged (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Warcraft III: Reforged to zremasterowana wersja legendarnego RTS-a Warcraft III: Reign of Chaos z 2002 roku oraz jego dodatku The Frozen Throne. Producentem tytułu jest amerykańskie studio Blizzard Entertainment. Ten niezwykle popularny deweloper odpowiada za powstanie marki Warcraft, która narodziła się w 1994 roku. Warcraft III: Reforged zostało zapowiedziane oficjalnie podczas konwentu BlizzCon w listopadzie 2018 roku.

Fabuła

Warcraft III: Reforged zabiera nas do fantastycznego świata Azeroth i pozwala poznać historię czterech ras (orkowie, ludzie, nieumarli oraz nocne elfy), które toczą ze sobą wojnę o kontrolę nad całą krainą. Historię poznajemy podczas przerywników na silniku gry (w sumie ich długość przekracza cztery godziny), które skupiają się na kilku głównych postaciach kampanii.

Mechanika

Warcraft III: Reforged jest klasyczną strategią czasu rzeczywistego, w której akcję przedstawiono w widoku izometrycznym. Gracze budują bazy, zbierają zasoby, a następnie budują jednostki, które wysyłają do walki z przeciwnikami. Do produkcji wprowadzono zmiany w balansie rozgrywki, które przygotowywane są z myślą o remasterze. Warto zaznaczyć, że wiele z nich jest wynikiem sugestii płynących ze strony fanów oraz zawodników e-sportowych.

Tryby gry

Poza kampanią dla pojedynczego gracza możemy bawić się także w trybie wieloosobowym. Jest on w pełni kompatybilny z oryginalną wersją tytułu. Ponieważ obie gry korzystają z tego samego silnika, wykorzystamy także mapy przygotowane przez społeczność w dołączonym edytorze.

Kwestie techniczne

Warcraft III: Reforged oferuje w pełni odświeżoną oprawę graficzną. Tytuł przystosowano do współpracy z wysokimi rozdzielczościami, wprowadzono do niego także pakiet funkcji społecznościowych i rozwiązań w zakresie systemu dobierania graczy i nie tylko. Wiele z map przeprojektowano tak, by lepiej oddać wygląd świata, który fani znają z World of Warcraft. Przerywniki filmowe zostały zrealizowane od podstaw z nowymi modelami postaci i animacjami, z kolei współpracujący z Blizzardem aktorzy głosowi ponownie nagrali kwestie dialogowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Wymagania wiekowe Warcraft III: Reforged

16+

Wymagania sprzętowe Warcraft III: Reforged

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium D / AMD Athlon 64 X2, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 / Radeon HD 3650 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

Rozpoczęły się beta-testy trybu multiplayer Warcraft 3 Reforged
Rozpoczęły się beta-testy trybu multiplayer Warcraft 3 Reforged

wiadomość30 października 2019

Rozpoczęły się beta-testy strategii czasu rzeczywistego Warcraft III: Reforged, będacej usprawnioną wersją popularnego tytułu z 2002 roku. W pierwszej kolejności zaproszenia otrzymują osoby, które nabyły przedpremierowo remake w edycji Spoils of War.

Warcraft 3 Reforged kontra oryginał, czyli porównanie graficzne jednostek
Warcraft 3 Reforged kontra oryginał, czyli porównanie graficzne jednostek

wiadomość21 października 2019

W sieci pojawiły się filmik zestawiający Warcraft III: Reforged z Warcraft III: Reign of Chaos. Użytkownik LeystTV zamieścił porównanie graficzne modeli i animacji jednostek z obu wersji strategii Blizzarda.

Trzy gameplaye z Warcraft 3: Reforged
Trzy gameplaye z Warcraft 3: Reforged

wiadomość17 października 2019

W sieci pojawiły się aż trzy długie gameplaye prezentujące zabawę dowolną w Warcraft III: Reforged, czyli odświeżonej wersji popularnego RTS-a od firmy Blizzard. Produkcja ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie
Świeże grafiki z Warcraft 3 Reforged. Jest prawie idealnie

wiadomość14 października 2019

Nowe ujęcia kampanii, portrety postaci, ekrany ładowania, tła z trybu potyczki i zrzuty ekranu z menu wersji beta – to wszystko zostało opublikowane w serwisie Wowhead przez użytkownika Anshlun z firmy Blizzard. Warcraft III Reforged będzie prezentował się godnie, lecz Blizzard ponownie zaliczył pewną wpadkę.

Warcraft 3 Classic i dodatek The Frozen Throne usunięte ze sklepu Blizzarda
Warcraft 3 Classic i dodatek The Frozen Throne usunięte ze sklepu Blizzarda

wiadomość15 listopada 2018

Oryginalne wersje Warcrafta III oraz dodatku The Frozen Throne zniknęły z oferty cyfrowego sklepu Blizzarda. Chętni na zapoznanie się z ich zawartością muszą złożyć zamówienie przedpremierowe na grę Warcraft III: Reforged... na co nie mają zbyt wiele czasu.