Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warcraft III: Reforged (PC)

Warcraft III: Reforged PC

Zremasterowana wersja Warcrafta III z 2002 roku, będącej jedną z najpopularniejszych gier RTS w historii. W skład gry wchodzi nie tylko podstawowa wersja oryginału, ale także jej legendarny dodatek The Frozen Throne.

Strategiczne | fantasy | RTS | multiplayer | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka Warcraft III: Reforged (PC)

Polskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

Warcraft III: Reforged to zremasterowana wersja legendarnego RTS-a Warcraft III: Reign of Chaos z 2002 roku oraz jego dodatku The Frozen Throne. Producentem tytułu jest amerykańskie studio Blizzard Entertainment. Ten niezwykle popularny deweloper odpowiada za powstanie marki Warcraft, która narodziła się w 1994 roku. Warcraft III: Reforged zostało zapowiedziane oficjalnie podczas konwentu BlizzCon w listopadzie 2018 roku.

Fabuła

Warcraft III: Reforged zabiera nas do fantastycznego świata Azeroth i pozwala poznać historię czterech ras (orkowie, ludzie, nieumarli oraz nocne elfy), które toczą ze sobą wojnę o kontrolę nad całą krainą. Historię poznajemy podczas przerywników na silniku gry (w sumie ich długość przekracza cztery godziny), które skupiają się na kilku głównych postaciach kampanii.

Mechanika

Warcraft III: Reforged jest klasyczną strategią czasu rzeczywistego, w której akcję przedstawiono w widoku izometrycznym. Gracze budują bazy, zbierają zasoby, a następnie budują jednostki, które wysyłają do walki z przeciwnikami. Do produkcji wprowadzono zmiany w balansie rozgrywki, które przygotowywane są z myślą o remasterze. Warto zaznaczyć, że wiele z nich jest wynikiem sugestii płynących ze strony fanów oraz zawodników e-sportowych.

Tryby gry

Poza kampanią dla pojedynczego gracza możemy bawić się także w trybie wieloosobowym. Jest on w pełni kompatybilny z oryginalną wersją tytułu. Ponieważ obie gry korzystają z tego samego silnika, wykorzystamy także mapy przygotowane przez społeczność w dołączonym edytorze.

Kwestie techniczne

Warcraft III: Reforged oferuje w pełni odświeżoną oprawę graficzną. Tytuł przystosowano do współpracy z wysokimi rozdzielczościami, wprowadzono do niego także pakiet funkcji społecznościowych i rozwiązań w zakresie systemu dobierania graczy i nie tylko. Wiele z map przeprojektowano tak, by lepiej oddać wygląd świata, który fani znają z World of Warcraft. Przerywniki filmowe zostały zrealizowane od podstaw z nowymi modelami postaci i animacjami, z kolei współpracujący z Blizzardem aktorzy głosowi ponownie nagrali kwestie dialogowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Wymagania wiekowe Warcraft III: Reforged

16+

Wymagania sprzętowe Warcraft III: Reforged

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium D / AMD Athlon 64 X2, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 / Radeon HD 3650 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

Warcraft 3 Classic i dodatek The Frozen Throne usunięte ze sklepu Blizzarda
Warcraft 3 Classic i dodatek The Frozen Throne usunięte ze sklepu Blizzarda

wiadomość15 listopada 2018

Oryginalne wersje Warcrafta III oraz dodatku The Frozen Throne zniknęły z oferty cyfrowego sklepu Blizzarda. Chętni na zapoznanie się z ich zawartością muszą złożyć zamówienie przedpremierowe na grę Warcraft III: Reforged... na co nie mają zbyt wiele czasu.

Blizzard nie ma w planach Warcrafta 4
Blizzard nie ma w planach Warcrafta 4

wiadomość7 listopada 2018

Pete Stilwell – starszy producent w studiu Blizzard Entertainment – stwierdził w wywiadzie prasowym, że firma nie planuje na razie tworzenia pełnoprawnej kontynuacji cyklu strategicznego Warcraft.

Minimalne wymagania sprzętowe Warcraft 3 Reforged
Minimalne wymagania sprzętowe Warcraft 3 Reforged

wiadomość7 listopada 2018

Firma Blizzard Entertainment przedstawiła minimalne wymagania sprzętowe Warcraft III: Reforged w wersji PC i Mac. Do uruchomienia gry wystarczy komputer, który lata młodości ma już za sobą.

Warcraft 3 Reforged – zobacz porównanie graficzne z oryginalną wersją
Warcraft 3 Reforged – zobacz porównanie graficzne z oryginalną wersją

wiadomość6 listopada 2018

Serwis Candyland opublikował filmik prezentujący porównanie graficzne obydwu wersji RTS-a Warcraft III – tej wydanej w 2002 roku oraz zapowiedzianego niedawno remastera Reforged.

Warcraft 3: Reforged – tryb multiplayer kompatybilny z oryginalną grą
Warcraft 3: Reforged – tryb multiplayer kompatybilny z oryginalną grą

wiadomość4 listopada 2018

Tryb zabawy wieloosobowej w Warcraft 3: Reforged będzie kompatybilny z oryginalną wersją gry. Poznaliśmy także kilka innych informacji na temat odświeżonej wersji i jej kampanii fabularnej. Remaster jednego z najpopularniejszych RTS-ów w historii ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC.