Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Genesis Alpha One (PC)

Genesis Alpha One

Genesis Alpha One to kosmiczny sandbox z widokiem pierwszoosobowym, w którym wcielamy się w kapitana statku kosmicznego szukającego nowego domu dla ludzkości.

Akcji | FPP | science fiction | roguelike | sandbox | kosmiczne | elementy strategiczne | crafting | przygodowe gry akcji

Okładka Genesis Alpha One (PC)

data premiery gry:

29sty2019

PC PS4 XONE

Genesis Alpha One to wydana na platformę PC, PS4 i XONE przygodowa gra akcji wzbogacona elementami strategii i roguelike. Tytuł powstał w niemieckim studiu Radiation Blue, założonym przez ludzi, którzy wcześniej pracowali przy takich produkcjach jak Hitman: Blood Money, Spec Ops: The Line, SpellForce 2: Shadow Wars oraz serii The Settlers.

Fabuła

Gra osadzona jest w niedalekiej przyszłości, a zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów nie należy do optymistycznych. Niezliczone wojny, niekontrolowany kapitalizm oraz korupcja władz doprowadziły do wyczerpania większości surowców na Ziemi i nieodwracalnego zatrucia środowiska. Zagłada gatunku ludzkiego wydaje się tylko kwestią czasu, więc grupa wciąż funkcjonujących rządów wraz z czterema wpływowymi korporacjami aktywują program Genesis.

Inicjatywa ta zakłada wysłanie statku kosmicznego z misją odnalezienia nowego domu dla gatunku ludzkiego. My wcielamy się w kapitana tej jednostki. W trakcie kampanii szybko odkrywamy, że organizatorzy programu nie ujawnili przed nami całej prawdy.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS4 i XONE Genesis Alpha One wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera. Galaktyka generowana jest w sposób proceduralny, więc zawsze czekają na nas nowe wyzwania. Eksplorowane zakątki kosmosu pełne są agresywnych obcych ras i często musimy odpierać ich ataki na nasz statek. Nie zabrakło także wypraw na powierzchnie planet.

Walka przebiega jak w klasycznych FPS-ach, a do tego dochodzą rozbudowane elementy strategiczne. Konieczne jest szukanie i gromadzenie surowców, rozbudowa statku o nowe sekcje oraz zarządzanie załogą. Ponadto kluczową rolę odgrywa klonowanie podwładnych (przydatne, gdy któryś z nich umrze). Podczas tej procedury możliwe jest również modyfikowanie ich kodów DNA oraz dołączanie do nich elementów zaczerpniętych z obcych ras, co pozwala nam tworzyć nowe formy życia.

Kwestie techniczne

Genesis Alpha One oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, którą zbudowano na bazie silnika Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,4 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,00 PLN

Gry podobne do Genesis Alpha One

Klasyfikacja PEGI Genesis Alpha One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Genesis Alpha One

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 lub lepsza, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4130 3.4 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza, Windows 7 64-bit

Steam traci gry na rzecz Epic Games Store
Steam traci gry na rzecz Epic Games Store

wiadomość9 grudnia 2018

Kilka dni temu wystartowała platforma dystrybucji cyfrowej studia Epic Games. Sklep od początku postanowił rzucić rękawicę Steamowi i „podkraść" kilka gier, oferując ich twórcom wyłączność. Nadchodzące gry, które przez jakiś czas będą dostępne tylko w Epic Games Store, to Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw oraz Genesis Alpha One.

Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii
Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii

wiadomość25 lutego 2017

Firma Team17 i studio Radiation Blue zapowiedziały grę Genesis Alpha One, w której wyruszymy w kosmos w poszukiwaniu nowego domu dla ludzkości. Gracze będą walczyli z kosmitami, gromadzili surowce, rozbudowywali statek kosmiczny oraz klonowali członków załogi i hodowali nowe formy życia poprzez łączenie ludzkiego DNA z obcym.

PC
PS4
XONE