Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2018, 11:15

Steam traci gry na rzecz Epic Games Store

Kilka dni temu wystartowała platforma dystrybucji cyfrowej studia Epic Games. Sklep od początku postanowił rzucić rękawicę Steamowi i „podkraść" kilka gier, oferując ich twórcom wyłączność. Nadchodzące gry, które przez jakiś czas będą dostępne tylko w Epic Games Store, to Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw oraz Genesis Alpha One.

Czy sklep Epic Games ma jakiekolwiek szanse z platformą Valve? - Steam traci gry na rzecz Epic Games Store - wiadomość - 2018-12-09
Czy sklep Epic Games ma jakiekolwiek szanse z platformą Valve?

Kilka dni temu oficjalnie wystartowała platforma dystrybucji cyfrowej studia Epic Games. Epic Games Store nie oferuje zbyt wielu tytułów na premierę, ale ma szansę stać się realną konkurencją dla Steama w przyszłości. Pierwsze próby osłabienia platformy Valve możemy zaobserwować już teraz. Satisfactory, czyli jedna z gier, którą będzie można kupić w sklepie Epic Games, zniknęła ze Steama. Podobnie będzie ze zbliżającymi się Rebel Galaxy Outlaw i Genesis Alpha One, które będą czasowymi tytułami ekskluzywnymi dla sklepu twórców Fortnite.

Kiedy Satisfactory zniknęło z platformy Steam, Jace Varley ze studia Coffee Stain umieścił krótki materiał wideo w serwisie YouTube, w którym wyjaśnia, że sklep Epic Games będzie jedynym miejscem, gdzie będzie można zagrać w produkcję.

Firma Team17, odpowiedzialna za wydanie Genesis Alpha One, opublikowała post za pośrednictwem Steama, w którym ogłosiła, że produkcja nie trafi na platformę Valve w dniu premiery. Podobnie jest w przypadku Rebel Galaxy Outlaw, którego twórcy ogłosili, że gra trafi na Epic Games Store, a „wszędzie indziej” zadebiutuje dopiero po 12 miesiącach od premiery.

Platforma dystrybucji cyfrowej studia Epic Games nie oferuje na starcie zbyt dużej liczby gier. W asortymencie znajduje się obecnie 16 tytułów, z których nie wszystkie można jeszcze kupić. Żeby zwrócić uwagę potencjalnych klientów, włodarze wpadli na ciekawy zabieg marketingowy. Przez cały 2019 rok będą co dwa tygodnie rozdawać jedną grę za darmo. Epic Games kusi twórców różnymi udogodnieniami, takimi jak niska marża czy brak zabezpieczeń DRM.

  1. Oficjalna strona internetowa Epic Store