Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4SwitchPCXONE
Okładka Rebel Galaxy Outlaw (PC)
OkładkaRebel Galaxy Outlaw (PC)

Rebel Galaxy Outlaw

Osadzony w realiach science fiction kosmiczny sandboks, w którym znajdziemy elementy RPG oraz gry akcji. Gra Rebel Galaxy Outlaw stanowi kontynuację Rebel Galaxy z 2015 roku. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Double Damage Games.

Akcji | science fiction | ekonomiczne | sandbox | kosmiczne | elementy RPG | elementy strategiczne | elementy symulacyjne

Rebel Galaxy Outlaw Premiera

13sie2019

PC

22wrz2020

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Rebel Galaxy Outlaw

Elite: Dangerous

Everspace 2

X3 Konflikt Terrański

Rebel Galaxy Outlaw jest sandboksową grą akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w pilota gwiezdnego myśliwca, będącego równocześnie przestępcą i szmuglerem. Tytuł ten stanowi prequel wydanego w 2015 roku Rebel Galaxy i został opracowany przez to samo studio deweloperskie: Double Damage Games.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się 34 lata przed Rebel Galaxy, w kilku systemach gwiezdnych znajdujących się nieco bliżej Ziemi. Gracz wciela się w Juno Markev – wyjętą spod prawa przemytniczkę, która planowała rozpocząć nowe życie, jednak wydarzenia zmusiły ją do powrotu na drogę występku. Pewne spotkanie w szemranym barze przybiera zły obrót, statek Juno zostaje zniszczony, a kobieta musi spłacić dług wobec starego przyjaciela i właściciela lokalnego kasyna.

Mechanika

Rebel Galaxy Outlaw to gra akcji z otwartym światem, w której zajmujemy się pilotowaniem gwiezdnego myśliwca i eksplorowaniem sporych rozmiarów galaktyki. Na graczy czeka wiele zadań, zarówno należących do głównej linii fabularnej (produkcja kładzie na nią większy nacisk niż poprzedni tytuł w serii), jak i pobocznych. Nie brakuje też interesujących postaci reprezentujących przeróżne rasy (możemy z nimi rozmawiać dzięki systemowi dialogowemu), minigier i pomniejszych aktywności, takich jak bilard czy gra w kości.

Bardzo ważny element rozgrywki produkcji Double Damage Games stanowi system walki. Starcia myśliwców są widowiskowe i wymagają niemałej zręczności – równocześnie jednak deweloperzy zadbali o to, by mechanika rządząca zabawą była znacznie przystępniejsza niż w przypadku poprzedniej odsłony.

Tryby gry

Rebel Galaxy Outlaw posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Rebel Galaxy Outlaw ma atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Galaktyka prezentuje się bardzo przyzwoicie, momentami wręcz zapierając dech w piersiach. Szczególnie dobre wrażenie robią modele planet i gwiezdnych stacji oraz zaawansowany system oświetlenia. Warto też odnotować, że kosmiczne podróże umila nam przeszło 20 godzin nagrań gwiezdnego radia.

Ostatnia modyfikacja 2 września 2020

Tryb gry: single player  

Nośnik: 12,5+ GB

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,4 / 10 na podstawie 366 głosów czytelników.

Rebel Galaxy Outlaw cena w dniu premiery: 79,00 PLN

Wymagania wiekowe Rebel Galaxy Outlaw: 12+

Rebel Galaxy Outlaw Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
PS4
Switch
XONE