Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2018, 10:20

autor: Serek

Path of Exile z rekordową frekwencją na serwerach

Najnowsze rozszerzenie Betrayal do gry Path of Exile wyraźnie przyczyniło się do rekordowego wzrostu frekwencji na serwerach. W momencie szczytu odnotowano 117 tysięcy zalogowanych użytkowników na Steamie - a przecież nie wszyscy gracze korzystają z platformy Valve.

Path of Exile to prawdziwe Diablo - Path of Exile z rekordową frekwencją na serwerach - wiadomość - 2018-12-09
Path of Exile to prawdziwe Diablo

Wczoraj swoją premierę na PC miał dodatek do gry Path of Exile. Rozszerzenie o nazwie Betrayal znacząco przyczyniło się do pobicia rekordu popularności produkcji. W szczytowym momencie PoE z dodatkiem zgromadziło 117 tysięcy równocześnie zalogowanych użytkowników na platformie Steam. Pierwszy raz tytułowi udało się przekroczyć granicę 100 tysięcy grających w tym samym czasie. Trzeba pamiętać, że nawet ubiegłoroczne wielkie rozszerzenie, The Fall of Oriath, wprowadzające do gry sześć nowych aktów i ogrom aktywności, nie wygenerowało takich tłumów na serwerach.

Warto dodać, że dane pochodzą tylko z serwisu Steam, a przecież część użytkowników Path of Exile gra poza platformą Valve. Gra dostępna jest również na Xboksie One. Dlatego możemy założyć, że całkowita liczba graczy na serwerze mogła być zbliżona nawet do 200 tysięcy. Ciekawe, czy tak duża popularność Path of Exile i nowego rozszerzenia ma związek z zapowiedzią Diablo Immortal? Jak wiemy, wierni fani są wściekli na Blizzard za to, co robi z ich ukochaną marką.

Dodatek Betrayal skupia się na losach organizacji znanej jako Nieśmiertelny Syndykat (Immortal Syndicate), która para się nekromancją. Gracz wciela się w detektywa próbującego rozwikłać tajemnice zrzeszenia. Rozszerzenie wprowadziło również możliwość wybrania, jak postąpić z pokonanym wrogiem (np. przesłuchać lub wejść w układ). Naturalnie pojawiło się też zatrzęsienie nowych przedmiotów, zdolności, map czy kwestii dialogowych.

Path of Exile: Betrayal zadebiutował wyłącznie na PC. Posiadacze Xboksa One poczekają na dodatek do jutra. Inaczej sprawa ma się w przypadku PlayStation 4. Użytkownicy tej konsoli wciąż nie mogą cieszyć się tytułem (podstawką). Możliwość zagrania mają dostać w lutym przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Path of Exile: Betrayal
  2. Poradnik do gry Path of Exile