Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Diablo Immortal (iOS)

Diablo Immortal

Mobilny spin-off popularnej serii RPG akcji Diablo, którego akcja rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction oraz Diablo III. Kontrolując bohatera należącego do jednej z sześciu klas postaci, walczymy z hordami przeciwników oraz z bossami.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Diablo Immortal to przeznaczony na platformy mobilne spin-off popularnego cyklu gier RPG akcji Diablo. Deweloperem gry jest chińska firma NetEase, specjalizująca się w produkcjach free-to-play skierowanych na rynek wschodnioazjatycki, a także amerykańskie studio Blizzard Entertainment, odpowiadające za powstanie marki. Diablo Immortal zostało zapowiedziane na początku listopada 2018 roku podczas konwentu BlizzCon.

Fabuła

Historia przedstawiona w Diablo Immortal rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction oraz Diablo III. Archanioł Tyrael uznawany jest za zmarłego, a po zniszczeniu Kamieni Świata w ich kawałkach wciąż tlą się resztki plugawej i demonicznej mocy, za której sprawą na ludzi spadają kolejne katastrofy. Co więcej, jeden z pozostałych przy życiu demonów, Skarn, będący byłym przybocznym Diablo, postanawia zbudować nową armię piekielnych sług i zebrać odłamki pozwalające ponownie przywołać pradawne zło.

Mechanika

Diablo Immortal pozostaje klasycznym RPG-iem akcji, w którym rozgrywka przedstawiona została w widoku izometrycznym. W porównaniu do pierwowzoru z PC i konsol, zmianie w grze uległ schemat sterowania, który do ruchu postaci wykorzystuje ekran dotykowy, a do ataków dedykowane ikony. Tytuł oferuje w sumie sześć klas postaci, z których każda dysponuje kilkoma unikalnymi zdolnościami specjalnymi. Podczas zabawy walczymy z dziesiątkami potworów, eksplorując lokacje przedstawiające różne zakątki Sanktuarium, na których końcu musimy zmierzyć się z potężnymi bossami. Po drodze znajdujemy lub kupujemy nowy ekwipunek, wpływający na siłę naszego bohatera.

Tryby gry

Poza zabawą w pojedynkę możemy połączyć siły z graczami z całego świata, wspólnie walcząc z hordami wrogów i bossami.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Diablo Immortal przypomina tę, którą posiadało Diablo III. Mamy tutaj do czynienia ze stylizowaną, komiksową grafiką, z której znany jest Blizzard. Muzyka i efekty dźwiękowe są także mocno zbliżone do tych z trzeciego Diablo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Gry podobne do Diablo Immortal

Wymagania wiekowe Diablo Immortal

12+

Nie tylko Diablo Immortal. Blizzard pracuje nad więcej niż jedną grą mobilną
Nie tylko Diablo Immortal. Blizzard pracuje nad więcej niż jedną grą mobilną

wiadomość8 listopada 2018

Allen Adham – producent wykonawczy w Blizzard Entertainment – poinformował w czasie konferencji prasowej, że Diablo: Immortal nie jest jedynym tytułem mobilnym, nad którym pracuje obecnie firma. Studio planuje przenieść na smartfony i tablety wszystkie swoje marki i oddelegowało do tego zadania "najlepszych programistów".

Zapowiedź Diablo 4 wycofana z BlizzConu 2018? Kłopoty z produkcją gry
Zapowiedź Diablo 4 wycofana z BlizzConu 2018? Kłopoty z produkcją gry

wiadomość6 listopada 2018

Serwis Kotaku otrzymał informacje o możliwym wycofaniu ogłoszenia Diablo IV z programu tegorocznej edycji imprezy BlizzCon. Ponadto źródła zdają się sugerować, że produkcja czwartego Diablo nie przebiega najlepiej.

Diablo Immortal mniej „mroczne” od Diablo III? Nowe informacje od NetEase
Diablo Immortal mniej „mroczne” od Diablo III? Nowe informacje od NetEase

wiadomość5 listopada 2018

W sieci pojawiły się informacje na temat Diablo Immortal od studia NetEase. Chińskie media dowiedziały się co nieco na temat strony technicznej gry, pojawiło się też niejasne stwierdzenie, jakoby mobilne Diablo było nie aż tak „mroczne" jak pecetowa odsłona.

Zapowiedź Diablo Immortal wzbudziła furię fanów Diablo
Zapowiedź Diablo Immortal wzbudziła furię fanów Diablo

wiadomość4 listopada 2018

Piątkowa zapowiedź mobilnej gry Diablo Immortal wzbudziła furię wśród miłośników popularnej serii Diablo. Upust swojemu niezadowoleniu gracze dali nie tylko na zakończonym właśnie BlizzConie, ale także w sieciach społecznościowych i na YouTubie. W obliczu PR-owego kryzysu Blizzard stara się uspokoić fanów.

BlizzCon 2018 – zapowiedziano Diablo Immortal
BlizzCon 2018 – zapowiedziano Diablo Immortal

wiadomość2 listopada 2018

Podczas panelu otwierającego konwent BlizzCon 2018 studio Blizzard zapowiedziało grę Diablo Immortal. Produkcja pojawi się wyłącznie na urządzeniach mobilnych i zostanie wyprodukowana we współpracy z chińską firmą NetEase.

26 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

amadeusz69

Tepperski

Leyek

Gorn221

Quinto95

iOS
AND