Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Diablo Immortal (iOS)

Diablo Immortal

Mobilny spin-off popularnej serii gier typu hack'n'slash, którego akcja rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction oraz Diablo III.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja | RPG akcji | gry jako usługa (GaaS)

Okładka Diablo Immortal (iOS)

data premiery gry:

2021

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diablo Immortal to przeznaczony na platformy mobilne spin-off popularnego cyklu gier RPG akcji Diablo. Deweloperem gry jest chińska firma NetEase, specjalizująca się w produkcjach free-to-play skierowanych na rynek wschodnioazjatycki, a także amerykańskie studio Blizzard Entertainment, odpowiadające za powstanie marki. Diablo Immortal zostało zapowiedziane na początku listopada 2018 roku podczas konwentu BlizzCon.

Fabuła

Historia przedstawiona w Diablo Immortal rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction oraz Diablo III. Archanioł Tyrael uznawany jest za zmarłego, a po zniszczeniu Kamieni Świata w ich kawałkach wciąż tlą się resztki plugawej i demonicznej mocy, za której sprawą na ludzi spadają kolejne katastrofy. Co więcej, jeden z pozostałych przy życiu demonów, Skarn, będący byłym przybocznym Diablo, postanawia zbudować nową armię piekielnych sług i zebrać odłamki pozwalające ponownie przywołać pradawne zło.

Mechanika

Diablo Immortal pozostaje klasycznym RPG-iem akcji, w którym rozgrywka przedstawiona została w widoku izometrycznym. W porównaniu do pierwowzoru z PC i konsol, zmianie w grze uległ schemat sterowania, który do ruchu postaci wykorzystuje ekran dotykowy, a do ataków dedykowane ikony. Tytuł oferuje w sumie sześć klas postaci, z których każda dysponuje kilkoma unikalnymi zdolnościami specjalnymi. Podczas zabawy walczymy z dziesiątkami potworów, eksplorując lokacje przedstawiające różne zakątki Sanktuarium, na których końcu musimy zmierzyć się z potężnymi bossami. Po drodze znajdujemy lub kupujemy nowy ekwipunek, wpływający na siłę naszego bohatera.

Tryby gry

Poza zabawą w pojedynkę możemy połączyć siły z graczami z całego świata, wspólnie walcząc z hordami wrogów i bossami.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Diablo Immortal przypomina tę, którą posiadało Diablo III. Mamy tutaj do czynienia ze stylizowaną, komiksową grafiką, z której znany jest Blizzard. Muzyka i efekty dźwiękowe są także mocno zbliżone do tych z trzeciego Diablo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 2,6 / 10 na podstawie 1262 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Diablo Immortal

12+

Diablo Immortal - Diablo 3 w końcu trafiło tam, gdzie jego miejsce… na komórki
Diablo Immortal - Diablo 3 w końcu trafiło tam, gdzie jego miejsce… na komórki

Przed premierą 12 stycznia 2021, 14:40

Żeby było śmieszniej – choć Diablo Immortal korzysta z projektów graficznych „trójki”, jest odrobinę bardziej niepokojące i mroczne. Widzimy więcej upiornej ornamentyki, podkręcono odpowiednio kolory, w architekturę, lokacje i widoczki wpleciono więcej cieni, symboliki oraz krwi. Więcej obrazów spustoszenia. Znaczy, jak się chce, to jednak można – tak jak w Reaper of Souls (z którego zaczerpnięto główne, jeszcze niezniszczone miasto – Zachodnią Marchię). Całość prezentuje się naprawdę przyzwoicie.

iOS
AND