Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Diablo II: Lord of Destruction (PC)
OkładkaDiablo II: Lord of Destruction (PC)

Diablo II: Pan Zniszczenia PC

Diablo II: Lord of Destruction

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do gry Diablo II, opracowane przez studio Blizzard North. Dodatek pozwala graczom zmierzyć się z trzecim z Mrocznej Trójcy – Baalem, który zgromadził armię potworów i oblega twierdzę Harrogath, położoną na zboczach góry Arreat.

To jest dodatek do gry Diablo II.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

Diablo II: Pan Zniszczenia Premiera PC

29czerwca2001

pudełko PL

29czerwca2001

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Diablo II: Lord of Destruction jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do bestselerowej gry action RPG – Diablo II. Fabuła dodatku, przygotowanego przez studio Blizzard North, kontynuuje główny wątek walki z trójką potężnych demonów zagrażających mieszkańcom fantastycznego świata Sanktuarium. Po pokonaniu Mefisto i Diablo bohater kierowany przez gracza musi stawić czoła Panu Zniszczenia – Baalowi.

Rok po wydaniu Diablo II ekipa deweloperska studia Blizzard North przygotowała oficjalny dodatek, wzbogacający bazową grę o kolejny rozdział historii zmagań z siłami ciemności, a także nowe profesje, przedmioty i szereg usprawnień technicznych.

Fabuła Diablo II: Lord of Destruction kontynuuje wątek walki z Mroczną Trójcą. Po pokonaniu Mefisto i Diablo bohater kierowany przez gracza musi stawić czoła trzeciemu z potężnych demonów – Baalowi. Okazuje się, że Pan Zniszczenia zgromadził armię potworów i oblega twierdzę Harrogath położoną na zboczach góry Arreat, gdzie ukryty został legendarny kamień świata.

Poza nowym rozdziałem fabuły i rozległą krainą, dodatek wprowadza dwie nowe klasy postaci – Zabójczynię i Druida. Ekipa studia Blizzard North pod kierunkiem Petera Breivika zadbała także o wiele nowych rodzajów broni i pancerzy. Inne zmiany to m.in. magiczne runy do umieszczenia w przedmiotach z „kieszeniami”, przedmioty z procentową szansą rzucenia zaklęcia, nowe receptury do kostki Horadrimów oraz zwiększona pojemności skrzyni z ekwipunkiem. Rzecz jasna, nie zabrakło również nowych zadań do wykonania i potworów do zgładzenia.

Rozszerzenie Diablo II: Lord of Destruction pozwala również zwiększyć rozdzielczość grafiki w grze ze standardu VGA (640x480 pikseli) do SVGA (800x600 pikseli), co przekłada się na lepszą jakość oprawy wizualnej oraz zwiększone pole widzenia. Podobnie jak w pozostałych odsłonach serii Diablo, ścieżka dźwiękowa dodatku skomponowana została przez Matta Uelmena.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 9280 głosów czytelników.

Diablo II: Pan Zniszczenia cena w dniu premiery: 80 PLN

Klasyfikacja PEGI Diablo II: Pan Zniszczenia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Diablo II: Pan Zniszczenia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D