Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2020, 21:39

Project Diablo 2 - 1. sezon fanowskiego moda zmienia rozgrywkę

Mod Project Diablo 2 jest już dostępny do pobrania. Modyfikacja wprowadza mnóstwo zmian w balansie rozgrywki oraz sezony rankingowe do drugiej odsłony cyklu Diablo.

Fani Diablo mogą czekać na czwartą odsłonę serii (a może nawet na mobilne Diablo Immortal), ale nie przeszkadza im to we wracaniu do poprzednich gier z cyklu. Część miłośników marki bierze się nawet za poprawianie Diablo II (i inne projekty). W zeszłym roku doczekaliśmy się premiery nowej wersji kultowego moda Median XL. Garść nowości przyniosła ze sobą również modyfikacja Project Diablo 2, która zadebiutowała niedawno po krótkich testach.

Wedle słów samych twórców, ich celem było „ulepszenie gry tak, jakby nigdy nie zakończono jej rozwoju”. W praktyce zespół prowadzony przez StreamerSenpai wziął na warsztat każdy element Diablo II i poprawił, by było możliwe wykorzystanie go w grze. Uwzględnia to balans run oraz przeprojektowanie dwóch czarów: Meteoru i Wiru (Twister). W podobny sposób poprawiono przedmioty i umiejętności, a do tego rozbudowano zawartość na końcowych etapach gry. Dochodzą do tego rozmaite usprawnienia w rozgrywce. Co więcej, modderzy przygotowali system sieciowych rankingów, oparty na czteromiesięcznych sezonach. Rozpoczęciu tychże będą towarzyszyć wielkie aktualizacje.

Aby rozpocząć przygodę z Project Diablo 2, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie modyfikacji i tam też utworzyć własne konto w grze. Po pobraniu klienta instalujemy go w folderze z Diablo II: Lord of Destruction. Niestety, na razie mod dostępny jest tylko w języku angielskim i nie wiadomo, czy zmieni się to w przyszłości.