Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2018, 10:40

autor: Aquma

Nadchodzi Median XL Sigma – olbrzymi mod do Diablo 2

Na początku przyszłego roku mod Median XL do Diablo II doczeka się nowej wersji, okraszonej podtytułem Sigma. Aktualizacja przeniesie wiekowy tytuł na nowy silnik, umożliwiając twórcom dalsze usprawnianie i rozbudowywanie go.

Diablo 2 wiecznie żywe. - Nadchodzi Median XL Sigma – olbrzymi mod do Diablo 2 - wiadomość - 2018-12-12
Diablo 2 wiecznie żywe.

Twórcy moda Median XL do legendarnego hack’n’slasha Diablo II od studia Blizzard Entertainment poinformowali, że ich dzieło doczeka się niedługo dużej aktualizacji, okraszonej podtytułem Sigma. Patch przyniesie ze sobą przesiadkę na nowy silnik, umożliwiający granie w wyższych rozdzielczościach i zrywający z wieloma ograniczeniami typowymi dla tego wiekowego tytułu.

Na liście usprawnień, które zaoferuje modyfikacja, znaleźć można np. system nagród (ang. bounty system) przypominający rozwiązanie znane z Diablo III, nowe lokacje (zmieniony silnik umożliwia dodawanie kolejnych plansz do gry, a nie jedynie zastępowanie już istniejących nowymi) czy powiększony ekwipunek. Aktualizacja pozwoli też w końcu automatycznie podnosić złoto (przez przechodzenie po nim – bez konieczności klikania) oraz filtrować widoczność sprzętu wypadającego z wrogów. Twórcy będą mieli również możliwość dodawania do gry czasowych wydarzeń.

Wszystkie wymienione rzeczy dołączą do funkcji oferowanych przez obecną wersję Median XL – takich jak nowe umiejętności i przedmioty dla każdej z klas, rozbudowany system rzemiosła, usprawnione funkcje sieciowe czy obszerna zawartość w ramach tzw. end game’u (czyli po przejściu gry na wszystkich poziomach trudności).

Median XL: Sigma zadebiutuje 19 stycznia. Być może mod poprawi humor fanom marki Diablo, dla których końcówka tego roku zdecydowanie nie należała do najlepszych – w związku z nieudanym BlizzConem i kontrowersjami wokół zapowiedzianego na nim, mobilnego Diablo Immortal.

  1. Diablo Immortal, czyli jak stracić fanów i zrazić do siebie graczy. Wizerunkowy koszmar Blizzarda
  2. Median XL – strona oficjalna
  3. Diablo II – strona oficjalna