Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2018, 22:15

BlizzCon 2018 – zapowiedziano Diablo Immortal

Podczas panelu otwierającego konwent BlizzCon 2018 studio Blizzard zapowiedziało grę Diablo Immortal. Produkcja pojawi się wyłącznie na urządzeniach mobilnych i zostanie wyprodukowana we współpracy z chińską firmą NetEase.

Przez dłuższy czas fani Blizzarda liczyli po cichu, że na tegorocznym konwencie BlizzCon usłyszą wreszcie jakieś wieści na temat czwartej odsłony Diablo. Taki obrót spraw miały sugerować liczne przecieki oraz krążące po sieci plotki. Deweloperzy oczywiście zaprzeczali wszystkim spekulacjom. Jak się jednak dziś okazało, nie były one całkowicie błędne. Podczas panelu otwierającego imprezę, Blizzard rzeczywiście zapowiedział nową grę z serii pod tytułem Diablo Immortal. Stworzona została ona jednak wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych wyposażonych w system iOS lub Android i pełni rolę fabularnego pomostu łączącego drugą oraz trzecią część cyklu. Premiera planowana jest na przyszły rok. Tytuł najprawdopodobniej funkcjonować będzie w modelu free-to-play.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki, Diablo Immortal znacząco nie odbiega od pierwowzoru. Nadal mamy do czynienia z klasycznym RPG akcji, korzystającym z utartej formuły cyklu, która wspiera także kooperacyjną zabawę wieloosobową. Zmianie ulegnie schemat sterowania, wykorzystujący teraz ekran dotykowy oraz ikony ataków. Tytuł zaoferuje w sumie sześć klas postaci, z których każda dysponuje unikalnymi zdolnościami specjalnymi. Styl graficzny produkcji zbliżony jest do tego z Diablo III. Współtwórcą gry jest chińska firma NetEase. Deweloperzy zapowiadają, że będzie ona stale rozszerzana o nową zawartość, postacie oraz segmenty fabularne.

  1. Diablo Immortal – strona oficjalna