Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 10:30

autor: AlexB

Na BlizzConie najprawdopodobniej nie usłyszymy o Diablo 4

Na swojej oficjalnej stronie firma Blizzard napisała, że podczas panelu „Przyszłość Diablo” organizowanego w ramach BlizzConu 2018 nie zapowie wszystkich swoich projektów związanych z tym uniwersum. Niewykluczone zatem, że podczas imprezy nie będzie miało miejsca ogłoszenie Diablo IV. Zaprzeczono również, jakoby marka Reign of Terror wiązała się z nowym hack'n'slashem.

Do rozpoczęcia kolejnej edycji BlizzConu zostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie. Wielu graczy bez wątpienia z niecierpliwością czeka na to, co takiego przygotował Blizzard na tę imprezę. Szczególnie rozpalone wydają się emocje miłośników kultowego cyklu hack'n'slashy Diablo. Wszystko za sprawą przecieków sugerujących, że podczas nadchodzącego wydarzenia zapowiedziane zostanie coś naprawdę istotnego związanego z marką. Jednak gigant z Irvine od kilku dni tonuje nastroje fanów. Najpierw stanowczo zaprzeczono, że nazwa Reign of Terror, którą noszą nowe gadżety z oficjalnego sklepu, jest w jakikolwiek sposób związana z nadchodzącymi projektami z uniwersum Diablo. Teraz przedstawiciele firmy napisali na swojej stronie, że podczas BlizzConu nie zostaną ujawnione wszystkie plany dotyczące przyszłości serii.

Diablo IV? Najprawdopodobniej jeszcze nie teraz. - Na BlizzConie najprawdopodobniej nie usłyszymy o Diablo 4 - wiadomość - 2018-10-19
Diablo IV? Najprawdopodobniej jeszcze nie teraz.

Cytując wiadomość od Blizzarda:

To bardzo ekscytujący moment – obecnie mamy wiele zespołów, które pracują nad kilkoma projektami związanymi z uniwersum Diablo i nie możemy się doczekać, by opowiedzieć Wam o wszystkich... gdy nadejdzie odpowiednia pora.

Wiemy, czego wielu z Was od nas oczekuje i możemy tylko powiedzieć, że „dobre rzeczy otrzymują ci, którzy czekają” („Good things come to those who wait” to słowa amerykańskiej poetki i pisarki Violet Fane, które zostały użyte jako slogan w reklamach keczupu Heinz oraz piwa Guinnes, a także jako tytuł piosenki wokalistki Nayobe – przyp. red.), lecz wypatrywanie złych rzeczy często trwa dłużej. Doceniamy waszą cierpliwość, podczas gdy nasze ekipy zajmują się tworzeniem koszmarnych doświadczeń godnych Pana Terroru.

Choć podczas BlizzConu nie będziemy gotowi na zaprezentowanie wszystkiego, zamierzamy podzielić się z Wami pewnymi wiadomościami dotyczącymi Diablo.

Ostatni dodatek do Diablo III, Przebudzenie Nekromantów, zadebiutował w czerwcu ubiegłego roku. - Na BlizzConie najprawdopodobniej nie usłyszymy o Diablo 4 - wiadomość - 2018-10-19
Ostatni dodatek do Diablo III, Przebudzenie Nekromantów, zadebiutował w czerwcu ubiegłego roku.

Co wynika z lektury powyższego tekstu? Po pierwsze, o zapowiedzi Diablo IV na 99% możemy już zapomnieć. Po drugie, choć kontynuacja cyklu raczej nie zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych kilku miesięcy, przedstawiciele Blizzarda dość mocno zasugerowali, że jest ona już w produkcji (najprawdopodobniej na bardzo wczesnym etapie). Po trzecie w końcu, mimo wszystko przynajmniej część projektów zostanie na BlizzConie pokazana. O które chodzi? Fani wciąż spekulują. Mówi się o nowym dodatku do Diablo III, remasterze starszej części, animacji od Netfliksa czy spin-offie. Jak jednak będzie w istocie? O tym przekonamy się 2 listopada o godzinie 20:30 czasu polskiego, kiedy rozpocznie się panel „Przyszłość Diablo”.

Warto też pamiętać, że 2 listopada zadebiutuje Diablo III: Eternal Collection w wersji na Nintendo Switch. Tego samego dnia pojawi się również specjalna edycja konsoli, designem nawiązująca do słynnego cyklu.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment
  2. Oficjalna strona gry Diablo III

Ostatnia aktualizacja: 2018-10-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach