Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2018, 19:48

Red Dead Redemption 2 na dwóch płytach? Pre-load gry jeszcze w tym tygodniu

Firma Rockstar poinformowała o umożliwieniu wcześniejszego pobrania Red Dead Redemption II w tym tygodniu. Poza tym deweloper zapowiedział na jutro publikację nowego (premierowego) zwiastuna, a w sieci pojawiło się zdjęcie okładki, zdradzające obecność dwóch płyt z plikami gry w wersji pudełkowej.

Dwie płyty w pudełkowym wydaniu gry to obecnie nieczęste zjawisko na konsolach. - Red Dead Redemption 2 na dwóch płytach? Pre-load gry jeszcze w tym tygodniu - wiadomość - 2018-10-18
Dwie płyty w pudełkowym wydaniu gry to obecnie nieczęste zjawisko na konsolach.

Na stronie japońskiego sklepu Nari Yuki (podajemy za serwisem Game’s Talk) pojawiło się zdjęcie okładki lokalnej wersji Red Dead Redemption II. Znalazła się na nim informacja, jakoby pliki gry znajdowały się na dwóch płytach Blu-Ray. Nie byłoby to wielkim zaskoczeniem, bo choć większość konsolowych produkcji zadowala się jednym dyskiem, zdarzały się już pozycje, dla których okazało się to niewystarczające (np. definitywna edycja Śródziemia: Cienia Wojny). A drugie Red Dead Redemption stanowczo nie należy do małych produkcji. Według poprzednich informacji gra miała wymagać 105 GB wolnego miejsca na dysku, aczkolwiek ostatnie doniesienia (via Resetera) mówią raczej o 89 GB. Osoby ze słabszymi łączami internetowymi z pewnością ucieszyłaby możliwość zainstalowania całej gry bez potrzeby pobierania części plików przez Internet.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie mamy dowodu co do autentyczności obrazu. W sieci nie pojawiły się zdjęcia okładek z innych wersji, nie mówiąc nawet o materiałach udostępnionych bezpośrednio przez Rockstar Games. Musimy więc czekać na oficjalne potwierdzenie, jak miało to miejsce w przypadku innej informacji. Twórcy potwierdzili na Twitterze, kiedy gracze będą mogli rozpocząć pobieranie plików Red Dead Redemption II. Opcja będzie dostępna w piątek 19 października od godziny 6:00 czasu polskiego. Mamy więc niemal tydzień na pobranie cyfrowej wersji gry. Na marginesie – Rockstar obiecał też opublikować nowy zwiastun jutro o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Pliki Red Dead Redemption II zaczniemy pobierać w najbliższy piątek. - Red Dead Redemption 2 na dwóch płytach? Pre-load gry jeszcze w tym tygodniu - wiadomość - 2018-10-18
Pliki Red Dead Redemption II zaczniemy pobierać w najbliższy piątek.