Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2018, 19:05

Blizzard tworzy kilka gier w uniwersum Diablo?

Firma Blizzard poinformowała o swoich planach dotyczących marki Diablo. Jak się okazuje, twórcy pracują nad kilkoma projektami. Więcej na ich temat może zostać ujawnione jeszcze w tym roku.

Diablo powróci nie w jednej, lecz w kilku grach. - Blizzard tworzy kilka gier w uniwersum Diablo? - wiadomość - 2018-08-08
Diablo powróci nie w jednej, lecz w kilku grach.

Na początku czerwca otrzymaliśmy de facto potwierdzenie istnienia nowej gry w uniwersum Diablo. Wielu wyrażało nadzieję, że chodzi o czwartą odsłonę cyklu, inni podejrzewali raczej ujawnienie pobocznej gry z serii. Jak się okazuje, wszystkie te teorie mogą okazać się prawdziwe. Na YouTube pojawił się filmik z Brandy „Nevalistis” Camel, odpowiedzialną za kontakty ze społecznością Diablo III. Zaczęła ona od zapowiedzenia motywów sezonów rankingowych w trójce (poczynając od już rozpoczętego 14. sezonu – więcej na ten temat przeczytacie na oficjalnej stronie gry), dalej jednak poruszyła kwestię przyszłości marki. Camel zdradziła, że Blizzard pracuje nie nad jednym, lecz kilkoma grami z Diablo w tytule.

Nevalistis nie zdradziła nic więcej. Na szczęście nie oznacza to czekania kilka lat na kolejne informacje. Camel nie wykluczyła, że Blizzard zdecyduje się zaprezentować coś powiązanego z Diablo jeszcze w tym roku. Trzeba też pamiętać, że część z tych gier może być nie tyle nowymi tytułami, co odświeżonymi wersjami poprzednich odsłon lub czymś zupełnie innym. Nie można też wykluczyć konwersji Diablo III na konsolę Nintendo Switch. Na razie pozostaje mieć nadzieję, że choć jeden z tych projektów to Diablo IV… i uzbroić się w cierpliwość.