Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2018, 20:55

autor: Vergil

Blizzard pracuje nad kolejnym projektem z uniwersum Diablo

Blizzard Entertainment szuka artysty, który miałby się zająć tworzeniem „klimatycznych lochów” na potrzeby „nowego, niezapowiedzianego projektu” z uniwersum Diablo. Czyżby więc zapowiedź czwartej części serii była tylko kwestią czasu?

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Blizzard Entertainment pojawiło się ogłoszenie o pracę, w którym można przeczytać, że studio tworzy obecnie „nowy, niezapowiedziany projekt” z uniwersum Diablo. Choć nikt nie powiedział tego wprost, można gdybać, że mowa o pełnoprawnej czwartej odsłonie cyklu. Pomimo że teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by chodziło o kolejny dodatek do Diablo III, to z uwagi na fakt, że od światowej premiery tej produkcji minęło już ponad sześć lat, wydaje się to mało prawdopodobne. A na pewno mniej niż konwersja Diablo III na Nintendo Switch, o której jakiś czas temu krążyły słuchy; jeśli takowa faktycznie powstaje, być może autorzy zamierzają wzbogacić ją o nowe poziomy.

Od debiutu Diablo III minęło już ponad sześć lat – to mniej więcej połowa czasu, jaki dzieli premiery drugiej i trzeciej części serii. - Blizzard pracuje nad kolejnym projektem z uniwersum Diablo - wiadomość - 2018-06-05
Od debiutu Diablo III minęło już ponad sześć lat – to mniej więcej połowa czasu, jaki dzieli premiery drugiej i trzeciej części serii.

W ogłoszeniu, o którym mowa, firma poszukuje artysty mającego zająć się tworzeniem „klimatycznych lochów”, które trafią do „mrocznego, gotyckiego świata Diablo”. Potencjalny pracownik musiałby przy tym przywiązywać wagę tak do ogólnej kompozycji swoich dzieł, jak i do drobnych detali. Oczywiście mile widziani są również zapaleni gracze, a zwłaszcza miłośnicy „zabijania potworów i kolekcjonowania coraz lepszego ekwipunku”.

W celu zachowania „wysokiej jakości, z której znany jest Blizzard”, aplikujący na to stanowisko deweloper musi być gotowy na współpracę między innymi z dyrektorem artystycznym, a także na działanie w mniejszej lub większej grupie. Kandydat musi także pochwalić się trzyletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku i bogatym portfolio; nawet to jednak prawdopodobnie nie ustrzeże go przed testem, który ostatecznie zweryfikuje jego przydatność dla Blizzarda.

Ogłoszenie o pracę nie zawiera konkretów, jednak działa na wyobraźnię graczy. Czyżby za rogiem czaiła się czwarta odsłona cyklu Diablo? - Blizzard pracuje nad kolejnym projektem z uniwersum Diablo - wiadomość - 2018-06-05
Ogłoszenie o pracę nie zawiera konkretów, jednak działa na wyobraźnię graczy. Czyżby za rogiem czaiła się czwarta odsłona cyklu Diablo?

Kto wie, może to nie przypadek, że ogłoszenie ujrzało światło dzienne na kilka dni przed rozpoczęciem targów E3 2018? Czyżby firma Blizzard Entertainment przygotowywała się do ogłoszenia czegoś w Los Angeles? Przyszły tydzień przyniesie odpowiedzi na te pytania.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Blizzard Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa gry Diablo III
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III