Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 16:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Diablo 3 na Switcha coraz pewniejsze; Blizzard nabiera wody w usta

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że firma Blizzard Entertainment prawdopodobnie przymierza się do wydania gry Diablo III w wersji na konsolę Switch. Dziś anonimowe źródło serwisu Eurogamer potwierdziło konwersję.

Kilka dni temu firma Blizzard Entertainment postanowiła pobawić się lampką nocną Diablo III, którą przez kilka sekund włączała i wyłączała. Dla wielu z nas był to jasny przekaz – uznany hack-and-slash wkrótce zostanie zapowiedziany w wersji na konsolę Switch. Od tamtej pory w sieci pojawiły się nowe doniesienia w tej sprawie. Przede wszystkim głos zabrał sam deweloper, który stwierdził w oświadczeniu przesłanym serwisowi Polygon, że „to miał być zabawny sposób zaangażowania społeczności. Nie mamy nic do ogłoszenia”. Temat można by było zamknąć, ale dziś Eurogamer opublikował wiadomość, w której informator witryny potwierdził chęć wydania przez Blizzarda Diablo III na Switchu. Zaznaczył jednak, że był zaskoczony twittem studia, gdyż ujawnienie gry odbędzie się dopiero za kilka miesięcy. Wychodzi na to, że radość użytkowników Switcha była przedwczesna i o ile gra prawdopodobnie zagości na hybrydowej konsoli, to nie odbędzie się to w najbliższym czasie.

Jeżeli Diablo III faktycznie ukaże się na Switchu, to zapewne zaoferuje od razu wszystkie wydane dodatki, w tym Przebudzenie Nekromantów. - Diablo 3 na Switcha coraz pewniejsze; Blizzard nabiera wody w usta - wiadomość - 2018-03-07
Jeżeli Diablo III faktycznie ukaże się na Switchu, to zapewne zaoferuje od razu wszystkie wydane dodatki, w tym Przebudzenie Nekromantów.

Diablo III ukazało się w 2012 roku. Początkowo gra była dostępna tylko na PC-tach, ale po kilkunastu miesiącach doczekała się wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. W marcu 2014 roku na komputerach zadebiutowało rozszerzenie Reaper of Souls, które pojawiło się na konsolach (także w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One) kilka miesięcy później. Dostępne jest ono w zestawie z „podstawką” w ramach wersji Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition. To jednak nie wszystko, gdyż obecne urządzenia Sony i Microsoftu doczekały się jeszcze jednego wydania zatytułowanego Diablo III: Eternal Collection. Pojawiło się ono pod koniec czerwca 2017 roku, wraz z dodatkiem Przebudzenie Nekromantów, który wprowadza do gry tytułowego Nekromantę. DLC dostępne jest od razu we wspomnianej wersji oraz do kupienia osobno.