Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 13 maja 2020, 12:30

autor: Daria "Pri" Bocheńska

Diablo 3 – screenshoty z anulowanej, mrocznej wersji gry

Oscar Cuesta, artysta, który pracował przy pierwszej wersji Diablo 3, udostępnił nowe screenshoty z czasów, gdy nad produkcją pracowało Blizzard North.

Diablo III zostało wydane w 2012 roku i chociaż stworzyło je Blizzard Entertainment, to nie od dziś wiemy, że na początku, w latach 2000 – 2005, nad pierwotną wersją gry pracowało Blizzard North. Produkcja została odwołana i przekazana do innego oddziału studia, ale pozostawiła po sobie ślady. Prezentujemy screenshoty z anulowanej wersji Diablo III.

Diablo 3 – screenshoty z anulowanej, mrocznej wersji gry - ilustracja #1
Sezon 20. w Diablo 3 rozpoczął się 13 marca.

Oscar Cuesta, artysta 2D i 3D, który uprzednio pracował w Blizzard North i tworzył grafiki właśnie do trzeciej odsłony Diablo, opublikował screeny z gry, kiedy zajmowali się nią jeszcze deweloperzy z Blizzard North. Wspomniał przy tym, że siatki trójwymiarowych modeli składały się wówczas z niewielu wielokątów, a kolory wykorzystane przy tworzeniu mapy były tymi bazowymi. Mimo wszystko już na pierwszy rzut oka widać, że estetyka, w której utrzymana była wersja od Blizzard North, jest zdecydowanie bardziej mroczna od ukończonego tytułu, który trafił na sklepowe półki.

Więcej screenów można znaleźć na profilu Oscara Cuesty na platformie Artstation.

  1. Oficjalna strona gry