Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2020, 12:00

Zobacz zwiastun kolejnego polskiego serialu Netflixa

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun W głębi lasu, czyli kolejnej polskiej produkcji oryginalnej stworzonej dla tej platformy. Sześcioodcinkowy serial Leszka Dawida i Bartosza Konopki na podstawie książki Harlana Cobena będzie miał premierę 12 czerwca.

W SKRÓCIE
  1. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun W głębi lasu, czyli kolejnej polskiej produkcji oryginalnej platformy Netflix.
  2. Sześcioodcinkowy serial Leszka Dawida i Bartosza Konopki na podstawie powieści Harlana Cobena zadebiutuje 12 czerwca.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję podziwiać pierwsze zdjęcia z serialu W głębi lasu w reżyserii Leszka Dawida (Jesteś Bogiem, Pakt) oraz Bartosza Konopki (Królik po berlińsku, Lęk wysokości, Krew Boga). Teraz przyszedł czas na nieco większy konkret. W sieci pojawił się bowiem zwiastun tej kolejnej polskiej produkcji oryginalnej (po niezbyt dobrze przyjętym 1983 Agnieszki Holland i Kasi Adamik), tworzonej dla platformy Netflix. Możecie go obejrzeć poniżej.

Scenariusz do W głębi lasu napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Duet ten podjął się zadania adaptacji powieści autorstwa popularnego amerykańskiego autora Harlana Cobena z 2007 roku, przy okazji przenosząc jej akcję ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Historia przedstawiona w serialu skupi się na losach Pawła Kopińskiego, warszawskiego prokuratora, który od lat zmaga się z traumą. Otóż w 1994 roku brał on udział w obozie letnim, podczas którego w tajemniczych okolicznościach zaginęła jego siostra. 25 lat później odnalezione zostaje ciało, które może doprowadzić do rozwiązania zagadki. Niestety, dotarcie do prawdy utrudnią głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może zrujnować życie Pawła.

W serialu W głębi lasu zobaczymy między innymi Grzegorza Damięckiego, Agnieszkę Grochowską, Huberta Miłkowskiego, Jacka Komana, Ewę Skibińską, Adama Ferencego, Przemysława Bluszcza, Arkadiusza Jakubika, Piotra Głowackiego i Cezarego Pazurę. Wszystkie sześć odcinków produkcji zadebiutuje 12 czerwca tego roku.

Zobacz zwiastun kolejnego polskiego serialu Netflixa - ilustracja #1
Czy nowy polski serial wyprodukowany dla Netfliksa okaże się sukcesem?

Jeśli już teraz chcielibyście obejrzeć jakąś ekranizację prozy Harlana Cobena na Netfliksie, to możecie rzucić okiem na The Stranger. Wraz z W głębi lasu oraz hiszpańskim El Inocente jest on częścią planowanej dłuższej współpracy między amerykańskim pisarzem a popularną platformą VoD.

  1. Serial W głębi lasu na platformie Netflix