Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 września 2019, 13:15

autor: Frozen

W głębi lasu – drugi polski serial Netfliksa zadebiutuje w 2020 roku

Ruszyła produkcja serialu W głębi lasu – adaptacji książki Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Będzie to druga (po 1983 w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik) polskojęzyczna seria wyprodukowana dla Netfliksa.

Leszek Dawid i Bartosz Konopka wyreżyserują sześcioodcinkową produkcję dla Netfliksa. - W głębi lasu – drugi polski serial Netfliksa zadebiutuje w 2020 roku - wiadomość - 2019-09-12
Leszek Dawid i Bartosz Konopka wyreżyserują sześcioodcinkową produkcję dla Netfliksa.

Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w serwisie Netflix, ogłosił, że drugim polskim serialem stworzonym na potrzeby amerykańskiej platformy streamingowej zostanie W głębi lasu. Dzieło, którego premierę przewidziano na przyszły rok, będzie adaptacją bestsellerowego thrillera Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Jest to wynik podpisanej w zeszłym roku pięcioletniej umowy pomiędzy pisarzem a amerykańską firmą, na mocy której Netflix ma stworzyć 14 oryginalnych produkcji na podstawie dzieł Cobena.

Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie – wypowiada się na temat serialu autor książki W głębi lasu Harlan Coben.

Liczącą 6 odcinków serię wyreżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) i Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Za scenariusz odpowiadać będą Agata Malesińska (Od pełni do pełni) oraz Wojtek Miłoszewski (Wataha). Tytuł wyprodukuje ATM Grupa. Producentką kreatywną dzieła będzie Anna Nagler (Ukryta gra), zaś wśród producentów wykonawczych wymienieni zostali Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. Projekt jest wspierany finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Harlan Coben – autor książki, na podstawie której powstanie polski serial. - W głębi lasu – drugi polski serial Netfliksa zadebiutuje w 2020 roku - wiadomość - 2019-09-12
Harlan Coben – autor książki, na podstawie której powstanie polski serial.

W odróżnieniu od książkowego pierwowzoru, akcja serialu W głębi lasu będzie toczyła się w Polsce. Produkcja opowie o losach Pawła Kopińskiego, warszawskiego prokuratora, którego siostra zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego w 1994 roku. Niespodziewane odnalezienie ciała (prawdopodobnie należącego do chłopca, który zniknął razem z siostrą Pawła) daje głównemu bohaterowi nadzieję na przełom w śledztwie. Nie wie on jednak, że na drodze do rozwiązania zagadki staną mu wkrótce głęboko skrywane tajemnice rodzinne.

W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej – wspomina reżyser Leszek Dawid.

Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie – to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści – dodaje drugi reżyser Bartosz Konopka.

W głębi lasu to drugi w historii polskojęzyczny serial produkowany na potrzeby amerykańskiej platformy Netflix. Pierwszy projekt – 1983 w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, do którego scenariusz napisał Joshua Long – ukazał się w serwisie 30 listopada 2018 roku. Tytuł zebrał nieprzychylne recenzje wśród krytyków. W głębi lasu zadebiutuje na Netfliksie w 2020 roku.