Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 12 września 2019, 13:13

autor: fixumdyrdum

Obsadzono główną rolę w ekranizacji cyklu o Straży Miejskiej Pratchetta

Richard Dormer (Gra o tron) wcieli się w Sama Vimesa, główną postać The Watch, nowego serialu opartego na cyklu o Straży Miejskiej ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta. Ujawniono też część obsady.

Mówi się, że Beric Dondarrion był wskrzeszany tyle razy, by mógł dołączyć do nowego pratchettowskiego serialu. - Obsadzono główną rolę w ekranizacji cyklu o Straży Miejskiej Pratchetta - wiadomość - 2019-09-12
Mówi się, że Beric Dondarrion był wskrzeszany tyle razy, by mógł dołączyć do nowego pratchettowskiego serialu.

The Watch w skrócie:

 • główna rola: Richard Dormer (Sam Vimes),
 • obsadzone role: Marchewa, Cudo, Angua, Sybil Ramkin, Carcer Dun;
 • reżyseria: Craig Viveiros
 • klasyfikacja: dramat anarchistyczny,
 • długość: 8 odcinków.

Richard Dormer, którego możecie znać z roli Berica Dondarriona w Grze o tron, wcieli się w Sama Vimesa, komendanta Straży Miejskiej i główną postać The Watch – najnowszego serialu BBC America tworzonego na podstawie Świata Dysku Terry’ego Pratchetta.

Jestem zachwycony tym, że mogę być częścią tego wspaniałego szaleństwa i chaosu [ej, bez spoilerów proszę, Panie Dormer! – przyp. fix.]. Wielopoziomowość postaci Sama Vimesa przyciągnęła mnie momentalnie. Relacja między nim a jego wyjętą spod prawa bandą kompanów jest według mnie szalenie urzekająca.

Poznaliśmy też część obsady:

 1. Adam Hugill (1917, Pennyworth) - Marchewa Żelaznywładsson
 2. Jo Eaton-Kent (Don't Forget the Driver) - Cudo Tyłeczek
 3. Marama Corlett (Blood Drive) - Angua
 4. Lara Rossi (Iron Sky. Inwazja) - Sybil Ramkin
 5. Sam Adewunmi (The Last Tree) - Carcer Dun
Tak prezentuje się obsada. / Źródło: Narrativia
Tak prezentuje się obsada. / Źródło: Narrativia

Akcja serialu będzie się toczyć w Ankh-Morpork, chylącym się ku katastrofie mieście, w którym korupcja jest codziennością, a przestępstwa są zalegalizowane. Zmagania Straży z chaosem będziemy mogli oglądać w ośmiu odcinkach (póki co). Nie podano długości ich trwania, jednak na podstawie doświadczenia z ostatnią pratchettowską produkcją (świetnymi Good Omens) najprawdopodobniej możemy spodziewać się godzinnych epizodów.

Tak o klimacie produkcji wypowiedział się jej reżyser:

Jeszcze nigdy nie czytałem takiego scenariusza. Jest anarchistyczny, hałaśliwy i zgrzytający – nie mogę się doczekać, by go ożywić przenosząc na ekran. Z tak utalentowaną obsadą i ekipą, razem możemy stworzyć coś przełomowego.

Jak pisaliśmy w marcu, za scenariuszem stoi Simon Allen (Muszkieterowie, Das Boot), reżyserią zajmie się Craig Viveiros (Zobowiązanie, I nie było już nikogo), a producentem wykonawczym jest Hilary Salmon (Milczący świadek, Luther). The Watch oparty jest na cyklu związanym ze Strażą Miejską ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta.

Nie podano jeszcze orientacyjnej daty premiery serialu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.