Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 września 2019, 13:13

Obsadzono główną rolę w ekranizacji cyklu o Straży Miejskiej Pratchetta

Richard Dormer (Gra o tron) wcieli się w Sama Vimesa, główną postać The Watch, nowego serialu opartego na cyklu o Straży Miejskiej ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta. Ujawniono też część obsady.

Mówi się, że Beric Dondarrion był wskrzeszany tyle razy, by mógł dołączyć do nowego pratchettowskiego serialu. - Obsadzono główną rolę w ekranizacji cyklu o Straży Miejskiej Pratchetta - wiadomość - 2019-09-12
Mówi się, że Beric Dondarrion był wskrzeszany tyle razy, by mógł dołączyć do nowego pratchettowskiego serialu.

The Watch w skrócie:

 • główna rola: Richard Dormer (Sam Vimes),
 • obsadzone role: Marchewa, Cudo, Angua, Sybil Ramkin, Carcer Dun;
 • reżyseria: Craig Viveiros
 • klasyfikacja: dramat anarchistyczny,
 • długość: 8 odcinków.

Richard Dormer, którego możecie znać z roli Berica Dondarriona w Grze o tron, wcieli się w Sama Vimesa, komendanta Straży Miejskiej i główną postać The Watch – najnowszego serialu BBC America tworzonego na podstawie Świata Dysku Terry’ego Pratchetta.

Jestem zachwycony tym, że mogę być częścią tego wspaniałego szaleństwa i chaosu [ej, bez spoilerów proszę, Panie Dormer! – przyp. fix.]. Wielopoziomowość postaci Sama Vimesa przyciągnęła mnie momentalnie. Relacja między nim a jego wyjętą spod prawa bandą kompanów jest według mnie szalenie urzekająca.

Poznaliśmy też część obsady:

 1. Adam Hugill (1917, Pennyworth) - Marchewa Żelaznywładsson
 2. Jo Eaton-Kent (Don't Forget the Driver) - Cudo Tyłeczek
 3. Marama Corlett (Blood Drive) - Angua
 4. Lara Rossi (Iron Sky. Inwazja) - Sybil Ramkin
 5. Sam Adewunmi (The Last Tree) - Carcer Dun
Tak prezentuje się obsada. / Źródło: Narrativia
Tak prezentuje się obsada. / Źródło: Narrativia

Akcja serialu będzie się toczyć w Ankh-Morpork, chylącym się ku katastrofie mieście, w którym korupcja jest codziennością, a przestępstwa są zalegalizowane. Zmagania Straży z chaosem będziemy mogli oglądać w ośmiu odcinkach (póki co). Nie podano długości ich trwania, jednak na podstawie doświadczenia z ostatnią pratchettowską produkcją (świetnymi Good Omens) najprawdopodobniej możemy spodziewać się godzinnych epizodów.

Tak o klimacie produkcji wypowiedział się jej reżyser:

Jeszcze nigdy nie czytałem takiego scenariusza. Jest anarchistyczny, hałaśliwy i zgrzytający – nie mogę się doczekać, by go ożywić przenosząc na ekran. Z tak utalentowaną obsadą i ekipą, razem możemy stworzyć coś przełomowego.

Jak pisaliśmy w marcu, za scenariuszem stoi Simon Allen (Muszkieterowie, Das Boot), reżyserią zajmie się Craig Viveiros (Zobowiązanie, I nie było już nikogo), a producentem wykonawczym jest Hilary Salmon (Milczący świadek, Luther). The Watch oparty jest na cyklu związanym ze Strażą Miejską ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta.

Nie podano jeszcze orientacyjnej daty premiery serialu.