Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 maja 2020, 14:50

autor: AlexB

Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa

Otrzymaliśmy pierwsze fotosy oraz teaser serialu W głębi lasu, czyli kolejnej polskiej pozycji wyprodukowanej dla platformy Netflix. Tytuł na podstawie powieści Harlana Cobena zadebiutuje 12 czerwca.

Wrześniowa zapowiedź serialu W głębi lasu, czyli drugiej po 1983 Agnieszki Holland i Kasi Adamik polskiej produkcji stworzonej dla Netfliksa, wzbudziła pewne zainteresowanie. Osoby, które zwróciły uwagę na ten tytuł, z pewnością ucieszy fakt, że otrzymaliśmy nowe konkrety na jego temat. Zacznijmy od tego, że na oficjalnym fanpage'u popularnej platformy streamingowej pojawił się teaser nadchodzącej pozycji. Nie pokazuje on zbyt wiele, lecz zdradza, że serial będzie miał swoją premierę 12 czerwca.

Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #1
Czy polskie W głębi lasu okaże się sukcesem?

To jeszcze nie wszystko. Netflix udostępnił także pierwsze fotosy prezentujące bohaterów serialu i dające pewien przedsmak tego, jakiego klimatu możemy spodziewać się w gotowej produkcji. Możecie je obejrzeć w niniejszej wiadomości.

Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #2
Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #3

Serial W głębi lasu będzie składał się z sześciu odcinków. Wszystkie przygotowała ekipa pod przewodnictwem Leszka Dawida (Jesteś Bogiem) oraz Bartosza Konopki (Krew Boga, Królik po berlińsku). Scenariusz napisał duet Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #4
Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #5

Poniżej znajdziecie oficjalny opis fabuły nadchodzącej produkcji. Została ona oparta na powieści W głębi lasu autorstwa znanego amerykańskiego pisarza Harlana Cobena. Warto w tym momencie zaznaczyć, że akcja oryginału toczyła się w Stanach Zjednoczonych, lecz na potrzeby serialowej adaptacji przeniesiono ją do Polski.

W głębi lasu obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #6

W serialu W głębi lasu zobaczymy między innymi Grzegorza Damięckiego, Agnieszkę Grochowską, Huberta Miłkowskiego, Jacka Komana, Ewę Skibińską, Adama Ferencego, Przemysława Bluszcza, Arkadiusza Jakubika, Piotra Głowackiego i Cezarego Pazurę. Obsada na papierze wygląda zatem całkiem nieźle, pytanie tylko, czy w połączeniu ze scenariuszem i reżyserią zagwarantuje ona większy sukces artystyczny, niż 1983? O tym przekonamy się już za nieco ponad miesiąc.

Kolejne szczegóły o nowym polskim serialu Netflixa - ilustracja #7

Jeśli nie chcecie czekać do 12 czerwca i wolelibyście już teraz obejrzeć jakąś ekranizację prozy Cobena, to możecie zainteresować się serialem The Stranger, który jest dostępny na Netfliksie. Produkcja ta, wraz z polskim W głębi lasu oraz hiszpańskim El Inocente, jest częścią planu słynnej platformy VoD, która postawiła sobie za cel stworzenie czternastu oryginalnych tytułów na podstawie książek znanego amerykańskiego autora kryminałów.

  1. Serial W głębi lasu na platformie Netflix